Wymagania przy zabiegu wazketomii

Wymagania przy zabiegu wazketomii

Wazektomia to stosunkowo prosty zabieg. Warto jednak dobrze się do niego przygotować. To zabieg dla odpowiedzialnych mężczyzn, którzy chcą odciążyć Partnerkę i wspomóc swoją rodzinę na drodze do lepszego zdrowia.

Własna, odpowiedzialna decyzja

Pierwszym krokiem jest podjęcie własnej, dobrze przemyślanej decyzji. Nie powinna to być decyzja na nas wymuszona, czy podjęta pod wpływem impulsu. Powinna to być nasza decyzja. Nikogo innego. Jeśli kwestia wazektomii została zaproponowana przez Partnerkę, nie ma problemu. Pod warunkiem, że sami tę decyzje przemyślimy i podejmiemy wewnętrzną decyzję, że chcielibyśmy wykonać zabieg.

Rozmowa z Partnerką

Kolejnym krokiem jest rozmowa z Partnerką i podjęcie wspólnej decyzji. Decyzja o chęci poddania się wazektomii powinna pochodzić od samego zainteresowanego. Jednak ostatecznie jest to kwestia, która dotyczy całej rodziny i tak powinna być rozpatrywana. Nie bójmy się rozmawiać na tego typu tematy. To tylko wzmocni związek.

Zapis na zabieg

Kiedy podjęliśmy już decyzję, musimy wybrać dogodną dla nas lokalizację i określić termin zabiegu. Aktualne wolne terminy publikowane są na wazektomia.com. Musimy ustalić termin i godzinę zabiegu. Nie warto tej kwestii zbyt odwlekać, ponieważ w niektórych miastach zainteresowanie jest bardzo duże i może się okazać, że jeżeli będziemy zwlekać z rezerwacją, nie będzie już wolnych terminów.

Niezbędne badania

Znając już datę zabiegu wazektomii, należy wykonać odpowiednie badania – morfologia krwi i antygen HBS. Wyniki badań należy wziąć ze sobą na zabieg.

Dokumenty do zapoznania się

Warto zapoznać się z zaleceniami przed i po zabiegu. Można je znaleźć na stronie Centrum planowania rodziny:
– zalecenia przed zabiegiem wazektomii – tutaj
– zalecenia po zabiegu wazektomii – tutaj

Dokumenty do wypełnienia

Należy również zapoznać się, wydrukować, podpisać i zabrać ze sobą na zabieg następujące dokumenty:
– formularz rejestracyjny – dostępny tutaj
– formularz zgody Pacjenta – dostępny tutaj
– pytania dotyczące zdrowia – dostępne tutaj

Przygotowania przed

Dzień przed zabiegiem należy wykonać fryzjera naszych klejnotów koronnych oraz okolic. Na zabieg warto być już wyposażonym w slipy i nie uciskające spodnie.

To naprawdę jest proste

I to naprawdę już wszystko. Wymagania przed zabiegiem są tak samo nieskomplikowane, jak sam zabieg. Nie warto odkładać go w nieskończoność.

Krótki film instruktażowy

Dla zainteresowanych publikujemy również krótki film instruktażowy, obrazowo pokazujący, jak przygotować się do zabiegu.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

janke 02-09-2016 -Odpowiedz

Czy formularze mogę przesłać na maila?

    Do sprawdzenia tak. Docelowo wymagane są jednak podpisy odręczne (tam gdzie jest to konieczne).

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *