Rewazektomia w Polsce – najważniejsze pytania

Rewazektomia w Polsce – najważniejsze pytania

01-07-2022 /O wazektomii/ /Rewazektomia/

Zdecydowana większość naszych Pacjentów wykonuje wazektomię i na tym kończy temat antykoncepcji w Rodzinie. Zdarzają się jednak Pacjenci, którym sytuacja życiowa zmieniła się na tyle, że chcieliby odwrócić zabieg. Stosunkowo najprostszym rozwiązaniem jest poddanie się rewazektomii. W dzisiejszym artykule szerzej omówimy ten temat.

 

Czym jest rewazektomia?

Rewazektomia to nic innego jak przywrócenie drożności nasieniowodów, które zostały zablokowane podczas zabiegu wazektomii. Jest to odwrócenie całego procesu. Zabieg jest bardziej skomplikowany i wymaga obecności anestezjologa. Rewazektomia wymaga również odpowiednio wyposażonego gabinetu. W naszym przypadku nie jest to żaden problem – Centrum Planowania Rodziny w Warszawie posiada jeden z najnowocześniejszych gabinetów wazektomii i rewazektomii w Europie.
 

Kto może się poddać zabiegowi?

Zabiegowi może poddać się praktycznie każdy Pacjent, który wcześniej miał wykonaną wazektomię. Indywidualne kwestie omawiane są podczas konsultacji.
 

Jakie warunki należy spełnić?

Przede wszystkim zachęcamy do przestudiowania materiałów w tym temacie (dobrym źródłem wiedzy jest ten blog oraz strona wazektomia.com) i dokładnego przemyślenia decyzji (w gronie rodzinnym), ponieważ zabieg jest już nieco bardziej skomplikowany.

Przed zabiegiem konieczna jest wstępna wizyta w celu ustalenia szczegółów, omówienia szczególnego przypadku każdego Pacjenta, odpowiedzi na pojawiające się pytania i wątpliwości.
Przed zabiegiem rewazektomii niezbędne jest wykonanie kilku badań:

  • morfologii krwi,
  • antygenu HBS,
  • prób wątrobowych,
  • badania układu krzepnięcia.

W dniu zabiegu należy na 5-6 godzin przed rewazektomią nie spożywać jedzenia i picia.
 

Dokumentacja przed rewazektomią

Pacjenci powinni na spokojnie w domu zapoznać się z poniższymi formularzami. Wypełnić je oraz zabrać ze sobą podpisane na zabieg.

 

Kto przeprowadza zabieg rewazektomii?

Zabieg przeprowadza dr Eugeniusz Siwik. Lekarz o ponad 18 letnim doświadczeniu w zakresie wazektomii i prekursor tej metody antykoncepcji w Polsce. Dr Siwik prawdopodobnie wykonał również najwięcej zabiegów rewazektomii w kraju.
 

Jakie są koszty zabiegu?

Koszt zabiegu to 19 900 PLN. W jego cenę wchodzi:

  • zabieg wazektomii,
  • konsultacje przed zabiegiem i po zabiegu,
  • asysta anestezjologa.

Ponieważ przyjeżdżają do nas Pacjenci z całego kraju (a nawet z zagranicy), w cenie wliczony jest również pokój hotelowy dzień przed i dzień po zabiegu, tak aby Pacjent mógł odpocząć po podróży przed zabiegiem oraz wypocząć na spokojnie po zabiegu.
 

Jak mogę się zapisać?

Zapisać można się:

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (7 głosów, średnia: 4,14 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *