16 lat wazektomii w Polsce

16 lat wazektomii w Polsce

16 lat wazektomii w Polsce

02-08-2019 /O wazektomii/

To już 16 lat wazektomii w Polsce, a zarazem 16 lat wykonywania tego zabiegu przez dr Siwika. Zaczynaliśmy bardzo, bardzo dawno temu, licząc po cichu, że uda się zrobić wiele w temacie wiedzy na temat męskiej antykoncepcji.

16 lat wazektomii w Polsce

16 lat temu wykonano pierwszy, oficjalny zabieg wazektomii w Polsce. Możemy zatem przyjąć, że 31.07 jest początkiem wazektomii w naszym kraju. Oczywiście zabieg ten nie odbył by się bez wielu lat nauki i praktyki lekarskiej.

16 lat wazektomii w CPR

Prawie dwie dekady temu zabieg ten był przeprowadzany jedynie w dwóch ośrodkach: w Warszawie (w Centrum Planowania Rodziny) oraz w Toruniu. W tamtych czasach niewiele osób w ogóle kojarzyło nazwę wazektomia. Ci, którzy ją kojarzyli, w większości przypadków mylili ją ze sterylizacją. Powszechnie uważano, że antykoncepcja to wyłącznie sprawa kobiet.

Dużo się zmieniło?

Przez te 16 lat można powiedzieć, że zmieniło się wszystko. Polacy są znacznie bardziej świadomi. Starannie wybierają najlepszą dla ich sytuacji metodę antykoncepcji. Wiedzą, jakie jest ryzyko stosowania różnych metod.

Plany na przyszłość

Będziemy starali się kontynuować naszą drogę ku jeszcze lepszej edukacji Polaków w kierunku odpowiedzialnego planowania Rodziny.

Przede wszystkim: dziękujemy

Dziękujemy naszym Pacjentom i ich Rodzinom za zaufanie. Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom i osobom, które przez te wszystkie lata dzieliły się z nami pozytywną energią, która pchała nas do przodu.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *