4 sekrety partnerstwa w sprawach antykoncepcji

4 sekrety partnerstwa

4 sekrety partnerstwa w sprawach antykoncepcji

Antykoncepcja w związku to sprawa obojga Partnerów. Niestety często o tym zapominamy. Szczególnie, kiedy to Nasza Druga Połowa zajmowała się dotychczas kwestią antykoncepcji w naszym życiu. Z czasem może to powodować problemy i konflikty. Warto zająć się to kwestią zanim wywoła nieprzyjemne reperkusje. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak podejść do tematu na zasadach partnerstwa i wspólnego wzięcia odpowiedzialności za antykoncepcję w związku.

Rozmowa

Mamy rok 2019, XXI wiek – wspólna rozmowa i otwartość to podstawa jakichkolwiek zdrowych relacji w związku. Również tych, związanych z antykoncepcją. Rozmawiajmy, nie bójmy się powiedzieć co nam przeszkadza lub jakie mamy pomysły czy wątpliwości związane z przyszłością. Porozmawiajmy o dostępnych metodach antykoncepcji. Wspólnie przeanalizujmy za i przeciw każdej z nich i dobierzmy formę, która będzie odpowiadała obojgu.

Patrzmy na antykoncepcje szerzej. Jak aktualna metoda wpływa na nasze lub naszej Partnerki zdrowie? Czy metoda jest skuteczna? Czy jest bezpieczna? Czy wymaga spełnienia dodatkowych warunków? Czy zapewnia komfort podczas stosunku dla Obojga?

Świadomość odpowiedzialności

Miejmy świadomość, że antykoncepcja to sprawa poważna, do której należy podejść odpowiedzialnie. Przerzucenie odpowiedzialności i dalszych skutków na jednego z Partnerów to prosta droga do problemów. Do tej sprawy należy podejść razem, wspólnie biorąc odpowiedzialność za konsekwencje podjętych decyzji.

Ewentualna ciąża to sprawa obojga. Tak samo należy podejść do zabezpieczenia przed ciążą.

Troska o zdrowie

Decydując się na jakąś formę antykoncepcji, miejmy również na uwadze nasze zdrowie w dłuższej perspektywie czasu. Część środków farmakologicznych z oczywistych przyczyn nie jest dla nas korzystna. Jeśli z innych przyczyn są one najlepszym rozwiązaniem, to w porządku. Warto jednak wziąć ten czynnik pod uwagę. Warto również rozpatrywać zdrowie, również w kwestiach mniej dosłownych. Stres związany ze stosowaniem środka antykoncepcji, do którego jeden z Partnerów nie jest przekonany również może odbić się na zdrowiu.

Elastyczność

Sytuacja życiowa się zmienia. Zmieniają się również czynniki i uwarunkowania, które wpływają na wybór odpowiedniej metody antykoncepcji. Bądźmy elastyczni, nie bójmy się zmian. Raz podjęta decyzja w kwestii antykoncepcji, nie jest decyzją na całe życie. Praktycznie każdą metodę można zmienić lub odwrócić. Dla przykładu: jeśli do tej pory stosowaliście doraźną antykoncepcję, ale po narodzinach drugiego dziecka, nie planujecie kolejnych, warto rozważyć bardziej trwałą metodę antykoncepcji. Odwrotny przypadek: nawet po wazektomii, jeśli jednak zapragniecie mieć dziecko, porozmawiajcie o tym z Partnerem. Trwałe metody również są odwracalne. W przypadku wazektomii nie tylko rewazektomia jest wyjściem. Są również inne sposoby.

Zdrowy rozsądek

W zasadzie tytuł tego artykułu powinien traktować o pięciu sekretach, nie czterech, jednak ostatni punkt jest na tyle oczywisty, że nie powinniśmy go chyba wliczać. Oczywisty, jednak z drugiej strony, zbyt często pomijany. Jak w każdej kwestii dotyczącej partnerstwa w związku, konieczny jest zdrowy rozsądek. Nie upierajmy się się przy swoim stanowisku, tylko dlatego, że wiemy, że jest w 100% słuszne, nie próbujmy za wszelką cenę obalić argumentów Partnera / Partnerki. Spróbujmy się nawzajem zrozumieć. W życiu będziemy mieć jeszcze wiele sytuacji, w których nasze wspólne zdanie będzie miało ogromne znaczenie. Nauczcie się wypracowywania rozwiązania satysfakcjonującego Was oboje. Rodzina to jedna drużyna, która powinna mieć wspólny cel i razem do niego dążyć.

A jak w Twoim związku wygląda partnerstwo w kwestii antykoncepcji?

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *