5 sposobów jak przekonać Go do wazektomii?

5-sposobow-wazektomia

5 sposobów jak przekonać Go do wazektomii?

Zwraca się do nas dużo Kobiet z pytaniami o wazektomię. To oczywiście naturalne – wazektomia to decyzja podjęta przez całą Rodzinę. Zaskakująco dużo pytań dotyczy jednak konkretnych kwestii, których ich mężczyźni używają jako wymówki do zamknięcia tematu. Czy to ze strachu (nieuzasadnionego), czy obawy przed bólem (którego nie ma), czy też z uwagi na „utratę męskości” (prawdziwie męski facet dba o swoją Rodzinę!). Powodów jest wiele.

Jeśli są to poważne argumenty, oczywiście należy dyskutować. Ostateczna decyzja powinna satysfakcjonować oboje Partnerów. Co jednak, jeśli argumenty mają na celu jedynie przerzucenie całej odpowiedzialności na Kobietę lub co gorsza pokazują, że mężczyzna w ogóle nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i konsekwencji związanych z niechcianą ciążą lub stosowaniem innych metod antykoncepcji? Jak wówczas rozmawiać, jak dotrzeć do sedna problemu i pokazać również swoją stronę medalu?

W dzisiejszym artykule podsuwamy kilka sposobów.

Porozmawiajmy jak dorośli

W pierwszej kolejności (zawsze) należy odbyć z Partnerem poważną rozmowę. Jesteśmy dorośli, sprawa antykoncepcji jest ważną kwestią, wymagającą odpowiedniej uwagi. Nie rozmawiajmy o tematach trudnych w biegu, robiąc coś innego, kierując uwagę gdzieś indziej. Usiądźmy i spokojnie porozmawiajmy. Da to szansę zaprezentować nasze argumenty, a także argumenty Partnera. Porozmawiajmy szczerze co nas boli, jakie mamy obawy i czy da się je rozwiać (często obawy wynikają niestety z niewiedzy).

Zajmij się dziećmi

Mężczyźni często deprecjonują wysiłek Kobiety w kwestii zajmowania się dziećmi. Oczywiście są wyjątki, jednak w większości przypadków to Kobieta (przynajmniej w pierwszych latach) zajmuje się w większym stopniu dziećmi, poświęca im znacznie więcej czasu i uwagi. Często Panowie są po prostu nieświadomi ile zajmuje czasu i wysiłku opieka nad małym dzieckiem.

Jeśli założyliśmy już Rodzinę i mamy małe dzieci. Pozwólmy przez kilka dni znacznie bardziej zajmować się dziećmi mężczyźnie (nocne wstawanie, zmiana pieluch, pranie, sprzątanie zabawek etc.), zwracając uwagę, że w przypadku kolejnej ciąży wysiłek będzie jeszcze większy.

Tu absolutnie nie chodzi o straszenie. Chodzi o uświadomienie, jak dużo wysiłku wymaga mały członek Rodziny. Często mężczyźni nie mają tego świadomości.

Nie ma antykoncepcji, nie ma seksu

Metod antykoncepcji jest wiele. Jednak te najbardziej skuteczne niestety opierają się na czerpaniu garściami ze zdrowia Kobiety. Jeśli nam to nie odpowiada, warto to okazać. Sex? Proszę bardzo. Jednak zaproponuj mi taką metodę antykoncepcji, która nie opiera się na moim zdrowiu i jednocześnie jest bardzo skuteczna. Jeśli nie ma dobrego rozwiązania, nie ma też seksu.

Kwestia niechcianej ciąży jest (powinna być) oczywiście sprawą obojga Partnerów, jednak bezpośrednie konsekwencje w większym stopniu poniesie Kobieta (ciąża, poród, dochodzenie do zdrowia), także jeśli zaproponowana metoda antykoncepcji nie wydaje się wystarczająco skuteczna, jest to argument za odmową współżycia.

Nie mam ochoty przez pigułki

Pigułki antykoncepcyjne mogą obniżać libido. Podobnie jak stres związany z ryzykiem niechcianej ciąży. Jeśli tak jest, porozmawiajmy o tym z Partnerem. Uświadommy go w kwestii tego problemu. Niech wie, że antykoncepcja hormonalna nie jest rozwiązaniem „na wieki” i odbywa się kosztem czegoś.

Znajomi z noworodkiem

Często, w szczególności w odniesieniu do Panów, którzy mają już starsze dzieci, do wyobraźni przemawia wizyta znajomych z bardzo małym dzieckiem. Niestety, mamy tendencję do zapominania z czasem, ile wysiłku kosztuje wychowanie małego człowieka. Szczególnie, jeśli jesteśmy aktywni zawodowo, mamy już dzieci oraz dodatkowe obowiązki. Pojawienie się kolejnego członka rodziny to oczywiście wielka radość, ale również wielki wysiłek i odpowiedzialność, o których to Panowie często zapominają.

Antykoncepcja to wspólna sprawa

Warto pamiętać o jednej, najważniejszej sprawie. Antykoncepcja w związku to sprawa wspólna. Musi odpowiadać obu stronom. Oczywiście wazektomia nie jest dla każdego, oczywiście są inne metody antykoncepcji, oczywiście nie zawsze jest dobry czas na wazektomię. Warto jednak rozmawiać i wypracować kompromis. A w sytuacji, kiedy argumenty wynikają z niewiedzy lub „lekkiego” podejścia, warto wprowadzić w życie jeden z powyższych sposobów. Nie po to, aby ostatecznie przekonać Partnera, ale po to, aby uzmysłowić mu pełnię sytuacji.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Alina 30-06-2017 -Odpowiedz

Najprostszy - odmowa seksu:) Ale to miecz obusieczny:)

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *