7 rzeczy o wazektomii, które powinny wiedzieć Kobiety

7 rzeczy o wazektomii, które powinny wiedzieć Kobiety

W kwestii wazektomii często zapominamy, że nie jest to sprawa wyłącznie mężczyzn. Wazektomia dotyczy również Kobiet. Choć Panie są w zakresie antykoncepcji bardzo dobrze poinformowane. W przypadku wazektomii pojawiają się często pewne niedomówienia. Poniżej przygotowaliśmy zestaw siedmiu najważniejszych punktów dotyczących wazektomii, o których powinna wiedzieć każda kobieta.

 

Czym jest wazektomia?

Wazektomia to trwała antykoncepcja dla mężczyzn. Skuteczna i bezpieczna. Szanse na zajście w ciążę są porównywalne lub niższe niż w przypadku antykoncepcji hormonalnej.

Jest to stosunkowo prosty, kilkunastominutowy zabieg mikrochirurgiczny. Dobrze wykonany nie wymaga kontroli, stałych działań (w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej) czy okresowej wymiany elementów (jak w przypadku wkładek).

Zabieg polega na przecięciu nasieniowodów i zablokowaniu drogi plemnikom do nasienia.
 

Alternatywa dla kobiecej antykoncepcji

Wazektomia to bardzo dobra alternatywa dla kobiecej antykoncepcji hormonalnej. Szczególnie w sytuacji, kiedy posiadamy już taką ilość dzieci, jaką sobie zaplanowaliśmy.

Przede wszystkim nie ma ingerencji w gospodarkę hormonalną organizmu oraz nie powoduje problemów z tym związanych.

Niewątpliwym plusem tej metody jest również brak zależności od czynników zewnętrznych. Wazektomia jest po prostu wykonana, nic więcej nie trzeba robić. W przypadku np. tabletek antykoncepcyjnych zawsze zachodzi ryzyko zapomnienia o niej, zgubienia, etc. W przypadku wazektomii takie ryzyko nie istnieje.
 

Wazektomia nie boli

Wbrew opinii części Panów (którzy na zabiegu nie byli), wazektomia nie boli. Specjalnym pistoletem podawany jest miejscowy środek znieczulający. Po zabiegu przez kilka dni mężczyźni mogą odczuwać „ciągnięcie” i lekki dyskomfort. Nie jest to jednak nic drastycznego. Z pewnością po wizycie znajomych i wspólnym „świętowaniu” poranny „dyskomfort” jest większy niż przy wazektomii 🙂 Przynajmniej w 99% przypadków.
 

Wazektomia nie pozbawia męskości

Wazektomia w żaden sposób nie pozbawia męskości. Chyba, że definiujemy ją jako przysparzanie problemów Partnerce. W przeciwnym przypadku Panowie po wazektomii (w opinii wielu kobiet) są znacznie bardziej męscy, ponieważ:

 • zadbali o zdrowie swojej Partnerki,
 • przejęli inicjatywę,
 • nie bali się wykonać takiego zabiegu,
 • są odpowiedzialni.
 •  

  Wazektomia poprawia relacje

  Nasze doświadczenia pokazują, że wazektomia pozytywnie wpływa na relacje w związku. Po części wynika to z wcześniej opisanej kwestii męskości w oczach Partnerki.

  Z rozmów z Pacjentami wynika również, że wspólne szukanie informacji, zaplanowanie antykoncepcji w Rodzinie oraz podjęcie decyzji o wazektomii bardzo zbliża. Partnerzy zdają sobie sprawę, że mogą na sobie polegać, a decyzje, które podejmują są decyzjami wspólnymi mającymi na uwadze dobro całej Rodziny.
   

  Wazektomia to więcej seksu

  Badania w tej kwestii są jednoznaczne. Po wazektomii częstotliwość stosunków wzrasta. Brak stresu związanego z nieplanowaną ciążą, brak potrzeby jakichkolwiek przygotowań do seksu (np. szukanie prezerwatyw) – to kwestie, które z pewnością mają kolosalne znaczenie.
   

  Wazektomia to zdrowsza Kobieta

  Partner po wazektomii to zdrowsza Partnerka, która nie musi szpikować się antykoncepcją hormonalną. To Partnerka, która nie musi martwić się o zagrażającą jej zdrowiu (lub życiu) ciążę. To Partnerka, która ma pewność, że jest bezpieczna.

  To Partnerka, która po prostu jest zdrowsza…

  Podziel się:
  Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (36 głosów, średnia: 3,67 z 5)
  Loading...

  Komentarze

  Milena 21-03-2022 -Odpowiedz

  Przede wszystkim nie powinny dać sobie wmówić, że antykoncepcja to tylko ich kwestiach. Chcemy równego traktowania, musimy czasem o nie zawalczyć.

  Dołącz do dyskusji

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *