Alkohol po zabiegu wazektomii

wazektomia a alkohol

Alkohol po zabiegu wazektomii

Kwestia alkoholu po zabiegu raz na jakiś czas budzi wątpliwości pojedynczych Pacjentów. Czasem pół żartem, czasem na serio. Zapraszamy do lektury – sprawę wyjaśnimy możliwie najdokładniej.

Przed zabiegiem oczywiście nie 😉

Oczywiście przed zabiegiem (nawet dla odwagi) alkoholu nie pijemy. Raczej nie trzeba tego wyjaśniać. Jak w przypadku każdego innego zabiegu mikrochirurgicznego, alkohol w formie doustnej nie jest wskazany.

Kieliszek szampana po zabiegu

Po zabiegu, jeśli czujemy się dobrze, kolacja w towarzystwie Partnerki z kieliszkiem szampana lub wina jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście, jeśli po kolacji zamówimy taxi.

Alkohol przy lekach przeciwbólowych

Jeśli czujemy się nieco gorzej po zabiegu lub przyjęliśmy środki przeciwbólowe, oczywiście alkoholu nie pijemy. Jeśli przeczytamy ulotkę informacyjną preparatu łagodzącego ból, znajdziemy tam wyraźny zakaz. Bez lektury ulotki jest to również raczej oczywiste.

Jeśli czujemy się gorzej (najczęściej jest to efekt emocji) alkohol raczej nie poprawi naszego samopoczucia. Jeśli coś nas boli (może poza złamanym sercem) przecież alkoholu nie spożywamy. Tutaj ta zasada również jak najbardziej obowiązuje.

Duże ilości alkoholu

Dużej ilości alkoholu nie są wskazane (prawie) w żadnej sytuacji. Jednak po wazektomii szczególnie. Dajmy czas organizmowi na regenerację. Niech w kolejnych dniach zajmie się miejscem zabiegu, a nie detoksykacją organizmu.

Wszystko z umiarem i rozwagą

Są to oczywiście jedynie wskazówki – wszystko jest dla ludzi. Alkohol, jak większość rzeczy wymaga umiaru i rozsądnego podejścia. Ufamy, że jeśli Pacjent zdecydował się na zabieg, wie jak zachować się również po zabiegu:)

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (10 głosów, średnia: 3,90 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *