Antykoncepcja dla matki 3 dzieci – historie Pacjentów

wazektomia po 3 dziecku

Antykoncepcja dla matki 3 dzieci – historie Pacjentów

07-07-2017 /O wazektomii/ /Oczami pacjenta/

Z przyjemnością wracamy do cyklu prezentacji historii naszych Pacjentów, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do lektury.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy szczęśliwą Rodziną ze Śląska. Mamy 3 wspaniałych dzieci, które dostarczają nam radości każdego dnia. I oczywiście sporo pracy, ale taka już jest ich rola:) Oboje z mężem pracujemy w sektorze IT. Z racji 3 ciąż moja kariera nieco się spowolniła, ale idziemy do przodu i nie zapominamy, co jest w życiu najważniejsze.

A dla nas najważniejsze są nasze Dzieci…

Dlaczego 3 dzieci?

Zawsze chcieliśmy mieć dużą Rodzinę. Mąż jest Jedynakiem, ja mam Siostrę. Widzimy różnice w podejściu do życia i kilku istotnych dla nas aspektach. Dlatego postanowiliśmy, że chcemy, aby nasze Dzieci miały kogoś poza Rodzicami na tym świecie.

Początkowo planowaliśmy, że będzie to dwójka. Trzecia Córka nie była do końca planowana, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest z Nami. Abyśmy się dobrze zrozumieli – za nic na świecie nie zmienilibyśmy tego co mamy teraz.

Jednak początki były trudne

Początki były trudne, to fakt. Nie planowaliśmy 3 dziecka, nie byliśmy na nie przygotowani. Było bardzo dużo stresu i znacznie więcej pytań, niż odpowiedzi.

Być może nie bylibyśmy w takim szoku, gdyby nie fakt, że stosowaliśmy w owym czasie normalną antykoncepcję. Z uwagi na moją nietolerancje tabletek antykoncepcyjnych i spore problemy z tym związane, po drugiej ciąży stosowaliśmy prezerwatywy. Niby zgodnie z instrukcją niby zawsze, a jednak…

Problemy i obawy

Problemy poza standardowym niedospaniem i urokach życia z małym brzdącem były generalnie dwa.

Pierwszym było pogorszenie się naszych relacji w Związku. Drugim, które z perspektywy czasu widzimy, że niejako stworzyło również pierwszy problem była obawa. Ciągła obawa przed kolejną ciążą. A co jeśli sytuacja się powtórzy? Jak wówczas będzie wyglądało nasze życie? Jak odczują to nasze obecne dzieci? Wychowanie trójki i poświęcenie im czasu jest ciężkie, ale wychowanie kolejnego dziecka siłą rzeczy będzie odbywało się kosztem czasu dla pozostałych.

W rezultacie nasze życie seksualne praktycznie przestało istnieć.

Poprzednia antykoncepcja

Jak już wspominałam, poprzednio stosowaliśmy prezerwatywy. Skuteczność w teorii była wysoka. Jak się okazało do czasu…

W przeszłości próbowałam tabletek antykoncepcyjnych, ale nie zdawało to egzaminu – mój organizm bardzo źle je znosił. Teoretycznie były „idealnie” dobrane, teoretycznie powinno być problemów, a jednak były. I to duże.

Mając wątpliwości odnośnie prezerwatyw zaczęliśmy rozglądać się za alternatywą, która dała by nam większe poczucie pewności.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wazektomię

Najważniejszym powodem jest skuteczność. I nie mówimy tu o skuteczności krótkookresowej. Tą prezerwatywy też miały na sensownym poziomie. Mówię o skuteczności długookresowej. W przypadku wazektomii skuteczność w perspektywie kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat jest taka sama. Czego nie można powiedzieć o prezerwatywach – jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Drugim powodem jest nasze zdrowie. Ta metoda nie zmusza mnie do brania hormonów (co również po raz kolejny mimo wszystko rozważaliśmy). Nie wpływa negatywnie a moje zdrowie.

Trzecim powodem są kwestie czysto techniczne. Po zabiegu nic już nie trzeba robić. Nie trzeba pamiętać, aby wziąć tabletkę, czy zawsze mieć pod ręką prezerwatywę. Jeśli mamy czas i siły, możemy współżyć od razu. Możemy być blisko nie zastanawiając się, czy tabletka, którą miałam wziąć o 20 rzeczywiście została wzięta, czy prezerwatywy w zeszłym tygodniu zostały dokupione, czy nie powtórzy się przypadek sprzed lat? Możemy po prostu cieszyć się sobą, bez obaw, wątpliwości i strachu…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Lon 20-07-2017 -Odpowiedz

Z perspektywy Ojca takiej Trójki - wazektomia to bardzo dobre rozwiązanie.

Pihh 14-08-2017 -Odpowiedz

U nas 3 jest super. Czwórka byłby dramat. Przeskok do innego świata. Główna decyzja o wazektomii.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *