Atrakcyjność mężczyzn po wazektomii w oczach kobiet

Atrakcyjność mężczyzn po wazektomii w oczach kobiet

Część (na szczęście znikoma) Pacjentów przed zabiegiem obawia się nie tyle ewentualnego bólu, niedogodności w pierwszych dniach po zabiegu, skuteczności wazektomii, co ich wizerunku w oczach Partnerki. W zamierzchłych już czasach, kiedy wazektomię mylono z kastracją, pojawiały się głosy, iż mężczyźni po tym zabiegu nie są „pełnowartościowi”. Choć edukacja Polaków w zakresie nowoczesnych form antykoncepcji bardzo się rozwinęła, pojawia się jeszcze takie opinie. W niniejszym artykule postaramy się opisać, jak sprawa wygląda w rzeczywistości.

 

Istotna kwestia na początek

Jeśli „pełnowartościowość” rozpatrujemy w kwestiach jakości seksu, sprawa wygląda następująco. Niczego nie ucinamy 😊 Seks po wazektomii jest co najmniej tak dobry jak przed zabiegiem (w większości wypadków lepszy). Mężczyzna ma wytrysk jak poprzednio. Jedyna różnica to brak plemników w ejakulacie. Brak stresu związanego z nieoczekiwaną ciążą wpływa pozytywnie zarówno na radość czerpaną z seksu, jak i obopólne doznania.

Jeśli „pełnowartościowość” rozpatrujemy w kwestii zdolności do płodzenia, warto przyjąć jedno założenie: mężczyźni poddający się wazektomii są świadomi swojej decyzji i nie chcą / nie planują mieć kolejnych dzieci. Słowo „kolejnych” jest tu dosyć istotne, ponieważ znaczna część panów poddających się zabiegowi ma już Rodzinę w komplecie z taką ilością pociech, jaką zaplanowali. Istotna kwestią jest również fakt, iż skutki wazektomii można odwrócić na co najmniej kilka sposobów.
 

Rozmowy z Partnerkami Pacjentów

Wracając jednak do głównego wątku niniejszego artykułu. Na przestrzeni 18 lat przeprowadzanych wazektomii odbyliśmy setki, jeśli nie tysiące rozmów również z Partnerkami (najczęściej towarzyszącymi na wizycie) mężczyzn poddających się wazektomii. Pamiętajmy, że decyzja o wyborze tej czy innej formy antykoncepcji to sprawa wspólna. Partnerki dokładnie wiedziały (czasem dokładniej niż sami panowie) jak przebiega zabieg, jakie jest postępowanie po zabiegowe, kiedy wykonać testy, etc. Rozmowy przed zabiegiem to również znakomity moment na poznanie ich opinii zarówno o wazektomii, jak również o ich Partnerze.
 

Rozmowy z samymi Pacjentami

W temacie odbioru wazektomii przez płeć piękną odbyliśmy również wiele rozmów z Pacjentami. Nie tylko podczas konsultacji przed zabiegowych, ale również w trakcie zabiegu za zamkniętymi drzwiami, podczas korespondencji mailowej, czy zwykłej rozmowie telefonicznej czasem nawet po kilku latach od wykonania zabiegu.

Na podstawie tych rozmów możemy wyodrębnić kilka istotnych spraw w kwestii postrzegania mężczyzn po zabiegu wazektomii i ich atrakcyjności.
 

Bycie odpowiedzialnym

To często podnoszona kwestia. Wzięcie odpowiedzialności za antykoncepcję w związku, to wzięcie praktyczne odpowiedzialności za dobro naszej Rodziny. To pokazanie Partnerce, że nie słowa się liczą, a czyny. Na co dzień mamy zbyt wiele przykładów osób, które dużo mówią, ale niestety to tylko słowa, za którymi nic nie następuje.
 

Głowa Rodziny

Bycie prawdziwą Głową Rodziny nie jest przyznawane z urzędu. Na takie miano trzeba sobie zasłużyć. Między innymi udowadniając, że Rodzina jest dla nas najważniejsza i nasze działania są kierowane jej dobrem. Nasze Partnerki często widzą to znacznie lepiej od nas samych. Nawet, jeśli otwarcie o tym nie mówią.
 

Lepszy seks

Jeśli w rozmowach pojawiała się kwestia jakości seksu, zawsze przekaz był jeden: doznania po wazektomii są lepsze. Taka opinia nie dziwi: w USA kilka lat temu przeprowadzono na szeroką skalę badania w tej kwestii. Wykazały one jednoznacznie, iż satysfakcja z seksu oraz częstotliwość stosunków po wazektomii ulegają zwiększeniu.
 

Same pozytywy

Wazektomia to przede wszystkim metoda skutecznej i bezpiecznej (z punktu widzenia całej Rodziny) antykoncepcji. Nie powinniśmy jednak zapominać o pozostałych jejzaletach. Uznanie w oczach naszej Partnerki to z pewnością dodatkowy plus 😊

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *