Czy wazektomia do dobry prezent na 8 marca?

wazektomia na dzień kobiet

Czy wazektomia do dobry prezent na 8 marca?

Już w przyszłym tygodniu święto wszystkich Pań. Dla zapominalskich – jeszcze nie jest zbyt późno na oryginalny prezent.

A może w tym roku coś innego niż kwiatek i kolacja? Może w tym roku warto zastanowić się nad prezentem, który jednoznacznie pokaże Partnerce, że jest dla nas ważna.

Być może czas na wazektomię…

Historia Dnia Kobiet

Dzień Kobiet wywodzi się jeszcze ze Starożytnego Rzymu. Było to związane z początkiem roku, macierzyństwem i płodnością. W pierwszym tygodniu marca mężowie obdarowywali żony prezentami i spełniali ich zachcianki.

Jak widać, współcześnie Panowie mocno skrócili święto Pań, ograniczając je do jednego dnia 😉

Co istotne, święto było powiązane z macierzyństwem i płodnością. Było to swego rodzaju podziękowanie Kobietom za trud włożony w narodziny i wychowanie dzieci. Być może również współcześnie warto popatrzyć na to z tej strony i zdać sobie sprawę, jakim wysiłkiem jest ciąża, poród i opieka nad małym dzieckiem (i sobą samą).

Cechy idealnego prezentu

Aby, prezent był naprawdę udany, musi spełniać kilka warunków. Gusta są różne, sytuacje też, jednak klasyczne zasady pozostają niezmienne.

Oryginalność – koniec ze standardami

Prezent powinien być oryginalny. Kwiatek w kolorze niebieskim, czy paczka rajstop z nowym wzrokiem, to nie do końca to, o co nam chodzi. Prezent powinien miło zaskoczyć. Powinien być niezwykły, inny niż wszystkie. To nie jest łatwe do osiągnięcia.

Wartość – realna, nie materialna

Pod hasłem wartość rozumiemy wartość użytkową dla danej osoby. Niekoniecznie cenę samego prezentu. Kosiarka do trawy z 2l silnikiem będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Dla Partnerki będzie jednak raczej bezwartościowa.

Lepsze samopoczucie po odstawieniu środków antykoncepcyjnych, to jest coś o dużej wartości. Możliwość przespania całej nocy przy 3 miesięcznym maluchu, cała sobota dla siebie – to są sprawy o realnej wysokiej wartości.

Przydatność – ładne, ale i użyteczne

Unikamy stwierdzenia „praktyczny”, ponieważ nie każdy praktyczny prezent będzie przydatny i nie każdy przydatny będzie praktyczny. Warto jednak pomyśleć, czy to, co chcemy dać naszej Partnerce realnie wpłynie na polepszenie jej życia.

Trafność – w tym miejscu, w tym czasie

Jest czas na bukiety i randki. Jest czas na wspólny film po ciężkim tygodniu. Jest czas na wypad z dziećmi za miasto. Każda z tych czynności to świetna rozrywka na pewnym etapie życia.

Prezent dla naszej Partnerki również powinien to uwzględniać.

Z czego naprawdę ucieszy się Partnerka

Pamiętajmy, że prezent przede wszystkim powinien sprawić radość. Niekoniecznie nam, koniecznie osobie obdarowanej. Zastanówmy się, co sprawi największą radość naszej Kobiecie. Jeśli możemy, postarajmy się i dajmy Jej to.

Czy wazektomia spełnia kryteria prezentu idealnego?

Każda sytuacja jest inna. Jeśli jednak we wszystkich powyższych punktach widzisz, że wazektomia ma rację bytu, naprawdę warto się nad nią zastanowić. Odciążenie Partnerki w kwestiach antykoncepcji z pewnością będzie czymś więcej niż kwiatkiem, czy czekoladkami. Będzie prawdziwym pokazaniem – „znaczysz dla mnie bardzo dużo”.

Święto Kobiet powinno być obchodzone przez cały rok

Czasem nam (mężczyznom) trudno to przyznać, jednak Rodzina w dużej mierze opiera się właśnie na naszych Partnerkach. Często zapominamy jak bardzo są dla nas ważne. Okażmy im to na co dzień, nie tylko raz w roku…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *