Czy wazektomia może wpłynąć na Twoje życie seksualne?

Czy wazektomia może wpłynąć na Twoje życie seksualne?

To dosyć częste pytanie pojawiające się na samym początku naszych rozmów z pacjentami. Co oczywiste, pytanie to zadają nie tylko sami Pacjenci, ale również ich Partnerki. Obawiają się o to, czy po wazektomii będzie „tak, jak dotychczas”. Jest to oczywiście zrozumiałe. Obawiamy się tego, co nie znane. Pragniemy Państwa uspokoić: z rozmów z naszymi Pacjentami, którzy poddali się zabiegowi wazektomii nawet kilka lat wstecz, jasno wynika, że ich życie seksualne nie uległo pogorszeniu. Można powiedzieć nawet więcej, w wielu przypadkach uległo wręcz poprawie.

Na zachodzie wazektomia nie jest niczym nowym. Do tej pory przeprowadzono już wiele badań, z których jasno wynika, że większość pacjentów wręcz poprawiła swoją ocenę na temat życia seksualnego, jakie prowadzą.

Co ciekawe, okazuje się, że Partnerki również odczuwają większą satysfakcję seksualną po tym, jak ich Partnerzy poddali się zabiegowi wazektomii.

Badania nad wazektomią pokazują korzyści po wazektomii

Przeprowadzono badanie 76 par pod kątem jakości ich życia seksualnego po przeprowadzonym zabiegu wazektomii. Badania pokazały, że 93% mężczyzn oraz 96% kobiet poleciłoby wazektomię lub poddałoby się jej po raz drugi, gdyby stanęli przed takim wyborem. Największa poprawa została odnotowana u kobiet, które zgłaszały znacznie wzmożone podniecenie, lepszy orgazm oraz ogólnie znacznie większa satysfakcje z życia seksualnego.

Na tej podstawie można swobodnie założyć, że zabieg wazektomii sprzyja również poprawie relacji w związku (statystycznie życie seksualne jest jednym z najczęściej wymienianych czynników stanowiących o „szczęściu z drugą osobą”).

Skąd ten dobry wpływ?

Zastanówmy się, jakie czynniki ulegają zmianie po wazektomii:

  • brak niepewności i stresu przed niechcianą ciążą
  • lepsze zdrowie bez antykoncepcji hormonalnej
  • większe zaufanie i pewność do siebie nawzajem
  • brak konieczności szukania zabezpieczenia

Te wszystkie czynniki przy seksie są nie do przecenienia…

Czy warto? Oczywiście

Warto też zastanowić się nad zapisem na zabieg. Jeśli chcecie zapisać się jeszcze w tym roku, warto się pośpieszyć. Szczególnie zapraszamy do Warszawy. W naszym głównym Gabinecie jesteśmy najczęściej, a komfort dla Pacjenta najwyższy.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Felix 14-08-2017 -Odpowiedz

Może wpłynąć i robi to bardzo pozytywnie. Po 3 latach od zabiegu widzę ogromną zmianę. Nie ma już stresu, bo przecież można mieć 3 dziecko, nie ma problemów ze zdrowiem Żony, nie ma spoęć na zssadzie bo Ty chcesz seksu, ale to ja sie truje.

    Równowaga również w kwestii poświęcenia dla antykoncepcji jest bardzo ważna.

Pihh 14-08-2017 -Odpowiedz

Może wpłynąć i wpływa. Jakość i częstotliwość zdecydowanie na plus.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *