Historie pacjentów – wada genetyczna

Historie pacjentów – wada genetyczna

Poniżej publikujemy kolejną historię naszych Pacjentów. Z tego typu sytuacjami stykamy się dosyć często, dlatego też staramy się podzielić z Państwem historiami, które dotknęły inne osoby. Wazektomia to nie tylko sposób na antykoncepcję, to również w wielu wypadkach jeden z niewielu sposobów na odpowiedzialne Planowanie Rodziny.

Wada genetyczna

Oboje z żoną mamy 33 lata. Jesteśmy razem od kilku lat. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Na pewnym etapie naszego życia doszliśmy do wniosku, że „już czas”. Już czas na powiększenie rodziny.
Niestety posiadam obciążenie genetyczne, które może spowodować bardzo duże komplikacje u moich dzieci. Z trwałym upośledzeniem lub śmiercią włącznie.

Nie chcemy obciążać dziecka

Nie chcemy, wręcz uważamy, że nie mamy prawa decydować się na dziecko w tej sytuacji. Nie możemy z góry ograniczać jego lub jej możliwości i skazywać na możliwe problemy do końca życia.

Chcemy mieć dzieci

Chcemy być jednak rodzicami. Chcemy na dzieci przelać całą naszą miłość. Zdecydowaliśmy się na adopcję. Jest tak dużo dzieci potrzebujących opieki i ciepła domowego. Możemy być bardzo dobrymi rodzicami, nie koniecznie naszego dziecka biologicznego.

Dlaczego wazektomia?

Zdecydowaliśmy się na wazektomię, ponieważ to trwała i pewna antykoncepcja. Nie interesują nas doraźne środki, czy farmakologia dodatkowo obciążająca nasze organizmy. Nie jesteśmy w sytuacji zwykłej pary: my po prostu nie możemy mieć własnych dzieci. Stąd decyzja, aby postawić na zabieg trwały, który z jednej strony ochroni nas, z drugie strony nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *