Z radością informujemy, iż po długiej przerwie powróciliśmy do pracy i gabinet jest dla Państwa otwarty. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 626 33 33 oraz drogą mailową rejestracja@wazektomia.com.

Ile trwa zabieg wazektomii?

ile-trwa-wazektomia

Ile trwa zabieg wazektomii?

Pacjenci często zastanawiają się, jak długo trwa procedura wazektomii. Ile potrzebują zarezerwować czasu na całą wizytę? Ile czasu spędzają „na stole” ? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mamy również nadzieję, że pomoże to przygotować się lepiej samym zainteresowanym.

Wywiad przed zabiegiem

Przed zabiegiem odbywamy kilku-, kilkunasto- minutowy wywiad w formie luźnej rozmowy. Odpowiadamy w tym czasie na pytania Pacjenta, rozwiewamy ewentualne wątpliwości. W zamian uzupełniamy informację odnośnie stanu zdrowia Pacjenta, jego sytuacji życiowej i powodów podjętej decyzji.

Raz jeszcze wyjaśniamy również cały przebieg zabiegu tak, aby Pacjent był w 100% świadomy, jak całość będzie przebiegać.

Przygotowania

Przygotowanie Pacjenta do zabiegu sprowadza się w zasadzie do przebrania w odpowiedni strój. Pacjent przebiera się oczywiście sam. Trwa to do 5 minut.

Sam zabieg

Najważniejsza kwestia, czyli sam zabieg trwa najczęściej do 15 minut. Średnia to około 10 minut. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnej budowy danego Pancjenta. U jednych dostęp do nasieniowodów jest łatwiejszy, u innych trudniejszy.

Generalnie 15 minut powinno wystarczyć na wykonanie pełnego mikro zabiegu. Prawda, że krótko? Często zdarza się nam, że Pacjent jest bardzo zdziwiony, ponieważ tak szybko skończyliśmy.

Procedura po zabiegu

Po zabiegu Pacjent musi spokojnie i powoli przebrać się w swój strój, ewentualnie dopasować nałożony opatrunek (do zdjęcia po przyjeździe do domu). Pozwolić, aby opadły emocje.

Dokumenty

Na koniec wypisujemy dokumenty wykonania zabiegu. Pacjent może jechać do domu w poczuciu dobrze wykonanego zadania i odważnie patrzeć w przyszłość, bez obaw o ciążę…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Felix 14-08-2017 -Odpowiedz

U mnie trwało 10min ☺

    Czasem jest troszkę szybciej, czasem wolniej. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych Pacjenta.

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *