Jak się golić przez wazektomią?

golenie-przed-zabiegiem-wazektomii

Jak się golić przez wazektomią?

Sposób i zakres golenia przez zabiegiem wazektomii to jedno z częstszych pytań „last minute” na dzień przed zabiegiem. Większość Panów na co dzień nie goli miejsc intymnych także pytania typu „ale odkąd dokąd?” pojawiają się praktycznie w każdym tygodniu. Poniżej prezentujemy pełną instrukcję, a nawet film, pokazujący dokładnie, które miejsca są najważniejsze.

Dlaczego się golimy?

Owłosienie to znakomite miejsce na wszelkiego rodzaju bakterie. Tuż przed zabiegiem lekarz dezynfekuje okolice. Dezynfekcja przeprowadzona na gładkiej skórze będzie bardziej skuteczne.
Wazektomia jest mikrozabiegiem. Im większa precyzja tym rozwarstwienie skóry może być mniejsze. Precyzja nie idzie w parze z zasłaniającym miejsce rozwarstwienia owłosieniem. Kluczowe jest również oprawne „złapanie” nasieniowodów w palce. Znacznie ciężej byłoby je wyczuć, mając pomiędzy palcami, a naszym celem nie tylko skórę, ale również warstwę owłosienia.
Owłosienie może wniknąć do rozwarstwienia skóry, co w konsekwencji może doprowadzić do stanu zapalnego.

Jakie elementy są najważniejsze?

Golimy przede wszystkim miejsca nad spojeniem oraz mosznę. Tak, aby cały nasz „interes” oraz wszystko w promieniu 10 cm było ogolone.

Generalna zasada przy goleniu – więcej = lepiej

Owłosienie po kilku tygodniach odrośnie do pierwotnych rozmiarów. Nie mamy się czego obawiać. Natomiast zbyt mała ogolona powierzchnia utrudni zabieg lekarzowi oraz zwiększy ryzyko powikłań związanych z ciałami obcymi wewnątrz.

Kiedy się golimy?

Najlepiej ogolić się wieczorem w przeddzień zabiegu. Dzięki temu następnego dnia ewentualne zacięcia już się zasklepią. Z drugiej strony owłosienie nie zacznie jeszcze mocno odrastać.

Rada od Pacjentów po zabiegu

Rada od kilku Pacjentów, którzy mieli wazektomię: jeśli mamy dosyć mocne owłosienie, warto około 2 dni po zabiegu powtórzyć golenie. Oczywiście dbając o ominięcie rozwarstwienia skóry (o ile jest jeszcze widoczne). Dzięki temu unikniemy swędzenie i podrażnienia związanymi z lekko już odrastającymi włoskami. Oczywiście, jeśli chcemy wrócić do poprzedniego „zarostu”, takiej sytuacji nie unikniemy, jednak warto ją odłożyć w czasie, abyśmy nie odczuwali dodatkowego dyskomfortu w czasie, kiedy nasze klejnoty i tak są bardzo delikatne.

Film – poprawne golenie

Poniżej prezentujemy również film, jak to zrobić dobrze.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *