Marcowy szał na wazektomię w USA – o co chodzi?

Marcowy szał na wazektomię w USA – o co chodzi?

Po raz kolejny marzec był rekordowym miesiącem dla wazektomii w USA. Zapytani o to przez jednego z naszych Pacjentów, postanowiliśmy rozwikłać zagadkę.

Szał czyli co?

Rzeczywiście można mówić o szale. Nie jest to może Black Friday, ale możemy spokojnie mówić o „Black March” w USA. Po raz kolejny do klinik w tym okresie zgłosiła się rekordowa ilość Pacjentów chcących poddać się wazektomii.

Dla przykładu, AthenaHealth – jeden z bardziej popularnych dostawców informacji dotyczących zabiegów, podał właśnie, że średnia tygodniowa zapisów w połowie marca wyniosła 364 – tyle osób zapisało się na zabieg. Dla porównania, tygodniowa średnia roczna jest o prawie 100 osób mniejsza i wynosi 279,9. Jest to wzrost o prawie 50%.

Są to oczywiście dane cząstkowe (w USA rocznie wykonuje się około 500 000 wazektomii).

Wzrost zabiegów o prawie połowę, dziejący się rok w rok. Możemy już mówić o pewnej prawidłowości.

Powód? – zaskakujący

Większość lekarzy wskazuje na jeden, być może nieco zaskakujący powód – sport. Finały NCAA – akademickiej ligi koszykówki. Panowie chcą wykonać wazektomię, a po zabiegu wykorzystać czas na rekonwalescencję na spokojne oglądanie meczy.

Niektóre lokalne media donoszą, że zapisują się całe grupy znajomych, którzy chcą potem wspólnie obejrzeć decydujące mecze rozgrywek.

Ale czy na pewno zaskakujący?

Może nas to dziwić. Należy jednak pamiętać, że w stanach rozgrywki te cieszą się ogromną popularnością. Towarzyszy temu ogromna ilość eventów, promocji, czy zniżek np. na pizzę. Jest to pewnego rodzaju święto.

Jak to jest w Polsce?

W Polsce marzec trudno dostrzec taki trend. Być może ze względu na brak, aż tak popularnych rozgrywek. Być może ze względu na inną kulturę. A być może dlatego, że po wazektomii metodą bez skalpela w zasadzie rekonwalescencja nie jest potrzebna.

Zauważalne jest jednak coraz większe zainteresowanie zabiegami. Co bardzo cieszy.

Nie tylko ze względu na większą ilość wazektomii. Znacznie bardziej cieszy nas fakt, że edukacja Polaków w tym zakresie bardzo się poszerza. Świadomość istnienia różnych metod antykoncepcji i realna wiedza na temat plusów i minusów każdej z nich, jest naszym zdaniem bardzo potrzebna.

Miejmy wybór i korzystajmy z niego z pełną świadomością.

Jeszcze zdążysz zdążysz przed wakacjami!

Zainteresowanych zapraszamy na zabiegi. W niektórych miastach są jeszcze wolne terminy przedwakacyjne. Nie zostało ich wiele, także zdecydowanie i męskie podjęcie decyzji będzie wskazane:)

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Jussa 03-08-2017 -Odpowiedz

Omg faceci...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *