Matka jest najważniejsza, zadbajmy o Jej zdrowie

dzień matki

Matka jest najważniejsza, zadbajmy o Jej zdrowie

Jutro, jak co roku obchodzimy Dzień Matki. Dzień, w którym Matki są najważniejsze. Ale czy przypadkiem nie powinny być one najważniejsze przez okrągły rok? Jak my, mężczyźni możemy pomóc Matkom naszych dzieci?

Nasza Matka, a Matka naszych dzieci

Często zapominamy, że to święto nie tylko naszej Matki, ale również Matki naszych dzieci. Jedziemy z kwiatami do naszej Rodzicielki, a naszą Partnerkę zostawiamy zmęczoną z dziećmi do opieki. Nie tak powinno to wyglądać.

Nasza Partnerka, która urodziła nasze dzieci również tego dnia obchodzi święto.

Młoda Mama

Pamiętajmy, że Młoda Mama jest prawdopodobnie znacznie bardziej zmęczona i choćby docenienie Jej codziennego wysiłku i wyrzeczeń sprawi Jej przyjemność. Jeszcze lepiej, jeśli ten dzień będzie okazją do zastanowienia się, jak Jej pomóc i odciążyć.

Bycie Ojcem to również dbanie o Matkę swoich Dzieci

Często my mężczyźni zapominamy, że dbanie o Rodzinę nie kończy się na dbaniu o Dzieci. Nasza Partnerka jest równie ważna. Często ważniejsza, ponieważ dzieci jasno (i głośno) dadzą do zrozumienia, że nie są zadowolone. Partnerka mimo zmęczenia i braku uwagi, może nie chcieć nam tego okazać. Nie oznacza to, że problemu nie ma i że nie należy starać się Jej pomóc.

Drobne sprawy są ważne

Pomóc możemy w zasadzie każdego dnia. Nawet w drobnych sprawach, jak załatwienie czegoś na mieście, pomoc w sprzątaniu, czy zwykły kubek ciepłej herbaty. Drobne sprawy naprawdę mogą umilić codzienność i sprawić, że Matka będzie szczęśliwsza.

Zdrowie jest najważniejsze

Nie zapominajmy również o zdrowiu naszej Partnerki. Niech ten dzień będzie okazją do dyskusji na temat Jej samopoczucia, stanu zdrowia i pomysłów na jego poprawę, jeśli jest to konieczne.

Czy jako mężczyzna możesz coś zrobić?

W kwestii zdrowia – oczywiście. Jeśli założyliście już Rodzinę, która Waszym zdaniem jest kompletna, warto przemyśleć, czy nie przyszedł czas na wazektomię. Dowolna, skuteczna metoda antykoncepcji, którą stosuje Twoja Partnerka może mieć zły wpływ na Jej zdrowie. Dla Ciebie to 15 minutowy zabieg. Dla niej lepsze zdrowie i jasne pokazanie, że za słowami idą czyny i że jest Ona dla Ciebie najważniejsza.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *