Nie odkładajmy wszystkiego na potem. Działajmy już teraz.

Nie odkładajmy wszystkiego na potem. Działajmy już teraz.

30-12-2022 /Pytania i odpowiedzi/

Przełom roku to specjalny czas. Czas przemyśleń, podsumowań, wyciągania wniosków na przyszłość. Warto przez chwilę zastanowić się nad kierunkiem, w którym podążamy. Warto snuć plany. Warto jednak zastanowić się, jak w praktyce wyjść z fazy planowania i przejść do realizacji. Zbyt wiele świetnych pomysłów pozostaje jedynie na etapie mglistych założeń.

 

Rok to aż 365 dni

Rok to 365 nowych okazji do działania. Do rozpoczęcia od nowa, do realizacji planów. To ogrom czasu, w którym naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wiele. Zarówno w kwestiach zawodowych, jak i prywatnych. Szczególnie te drugie często schodzą na dalszy plan z powodu braku czasu, zmęczenia, innych zobowiązań. Pamiętajmy jednak, iż nawet jeśli naszym priorytetem obecnie jest życie zawodowe, sfera prywatna ma na nie ogromny wpływ.
 

Rok to tylko 365 dni

Z drugiej strony łatwo ulec poczuciu, że mamy jeszcze wiele czasu. Zaczniemy realizację planów jutro, pojutrze, od przyszłego tygodnia. Podejmiemy decyzje jak tylko będzie odpowiedni moment. Najczęściej ten odpowiedni moment nigdy nie nastaje, a sprawy pozostają w tym samym miejscu, w którym były rok temu.
 

Postanowienia noworoczne to 14 dni

Badania pokazują, iż przeciętnie już po dwóch tygodniach plany noworoczne przestają być realizowane. Warto mieć tego świadomość i wdrożyć środki zaradcze. Choćby poprzez dokładne ustalenie realizacji poszczególnych etapów naszych postanowień i osadzenie ich precyzyjnie w czasie.
 

Popatrzymy na świat z perspektywy czasu

Popatrzmy na ubiegłe lata. Czy udało się nam zrealizować wszystko co zaplanowaliśmy? Czy uczciwie możemy powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co możliwe? Najczęściej niestety nie. Ostatnie lata były oczywiście specyficzne, jednak i w takich czasach cele są możliwe do realizacji.
 

Analizujmy, ale podejmujmy decyzje

Głęboka analiza jest oczywiście bardzo wskazana. Warto jednak pamiętać, aby się w niej nie zatracić. Wyczekując idealnego momentu, pewnej okazji, splotu wielu mniej lub bardziej prawdopodobnych wydarzeń. Analiza powinna prowadzić do podjęcia konkretnych decyzji. Czy to w kwestiach prywatnych czy w kwestiach (a może w szczególności) rodzinnych.
 

Działajmy – szkoda czasu

Mamy na tym świecie dużo, a zarazem mało czasu. Nie bójmy się działać. Podejmujmy decyzje i realizujmy cele. Szkoda czasu…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *