Niekonwencjonalny prezent na walentynki w 2020

Niekonwencjonalny prezent na walentynki w 2020

Dziś walentynki. Przez jednych uwielbiane, za kolejną okazję do spędzenia czasu z Drugą Połówką. Przez innych krytykowane za komercjalizację święta i nowomodę. Jest to jednak święto Par. Okazja do pokazania naszej Partnerce, że nadal nam zależy. Może w tym roku warto zrobić to jednak nieco inaczej.

Kolacja i kwiaty są zawsze w porządku

Romantyczna kolacja i wspólny czas to oczywiście podstawa. Kwiaty również. To dowód, że pamiętamy. Te wbrew pozorom drobne sprawy mają znaczenie. Badania pokazują, że wspólnie spędzane chwile to najlepszy sposób na szczęśliwy związek.

Ale to tylko drobne gesty

Jednak to tylko drobne gesty, które jeśli nie idą w parze z prawdziwym, codziennym zaangażowaniem, z czasem bardzo tracą na znaczeniu. Te gesty niczym nie poparte z czasem staja się jedynie rutyną. Jeśli założyliśmy już pełną Rodzinę, zabranie naszej Partnerki na kolację raz do roku, a podczas kolejnych 364 wieczorów zrzucenie na Nią opieki nad dziećmi, domem i setką innych spraw, nie jest w porządku. Mówienie, że nam zależy i dbamy sprawdza się tylko przez chwilę. Za słowami muszą iść czyny…

Liczą się czyny

Słowa są istotne, ale czyny nadają tym słowom znaczenie. Nie przekonujemy, że wazektomia jest jedynym prezentem na walentynki, który naprawdę pokazuje, że nasza Partnerka jest dla nas najważniejsza. Jest jednak jednym z sensowniejszych pomysłów, jeśli chcemy przekuć słowa w czyny. Jeśli nie jesteśmy na taki zabieg gotowi, możemy ten dzień sprawić wyjątkowym w inny sposób. Zróbmy to jednak tak, aby nie była to gra pozorów lub 'obowiązek’, ale realne docenienie naszej Drugiej Połowy.

Liczy się Ona

W święto takie jak to, powinna liczyć się dla nas ta druga Osoba. Kolacja dla zmęczonej całodzienną opieką nad Dziećmi lub przepracowanej Kobiety naprawdę nie jest szczytem marzeń. Postarajmy się. Zapewnijmy Jej np. wolne popołudnie przed taka kolacją. Zajmijmy się dziećmi i ustalmy, że realnie w kolejnym roku przejmiemy na siebie więcej obowiązków związanych z naszą wspólną Rodziną. Z pewnością zostanie to docenione.

Wazektomia jeszcze nie teraz? Sprecyzuj 'kiedy’

Być może to już czas na wazektomię. Założyliście Rodzinę, której nie chcecie już powiększać. Warto to przemyśleć. Być może to jednak jeszcze nie ten moment. Wówczas warto jednak określić czy i kiedy ten moment konkretnie nadejdzie. Jakie warunki muszą być spełnione. Na te, czy na kolejne walentynki, perspektywa zdjęcia odpowiedzialności za antykoncepcję z Kobiety z pewnością bardzo ją uszczęśliwi. Bardziej niż coroczny kwiatek, czy kolacja po całym tygodniu intensywnej pracy zawodowej i domowej…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Komentarze

Rafał 13-02-2020 -Odpowiedz

Przydałaby się jakaś promocja....

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *