Podróż samochodem po wazektomii

wazektomia samochodem

Podróż samochodem po wazektomii

Kwestie związane z transportem do domu po zabiegu wazektomii często przewijają się w pytaniach naszych Pacjentów. Czy są jakieś ograniczenia? Jak długo mogę prowadzić samochód? Czy mogę od razu jechać w trasę?

Generalna zasada

Po zabiegu wazektomii przeciwwskazań do jazdy samochodem absolutnie nie ma. Tak naprawdę możemy po wyjściu z gabinetu wsiąść do auta i wrócić do domu. Poniżej przedstawiamy jednak kilka dodatkowych wskazówek. Można wziąć je pod uwagę planując podróż.

Krótka trasa

Przy krótkiej trasie w zasadzie nie mamy żadnych wskazówek, ponieważ przejazd 30-40 minutowy po prostu nie wymaga jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań. Po zabiegu wsiadamy do auta i jedziemy do domu. Jeśli wybraliśmy zabieg w Warszawie i korzystamy z bezpłatnego noclegu w hotelu, również nie ma problemu – hotel oddalony jest od Gabinetu 10-15 min drogi.

Dłuższa trasa

Przy dłuższej trasie warto zadbać o kilka spraw, aby podróż odbyła się w komfortowych warunkach. Nie są to warunki konieczne, ale warto wziąć je pod uwagę.

Warto zrobić kilka postojów dla rozprostowania mięśni. W samochodzie jesteśmy w takiej a nie innej pozycji. Okolice gdzie przeprowadzony był zabieg w zasadzie pozostają nieruchomo. Warto więc zrobić 5 minut przerwy raz na jakiś czas.

Warto zaopatrzyć się również w wodę mineralną. Przed samym zabiegiem większość Pacjentów ma malutki stresik. Jak wiadomo stres powoduje również nadmierną potliwość. Warto w trasie uzupełniać wodę, aby nie nabawić się odwodnienia, które jest ostatnią rzeczą, której potrzebujemy przy odpoczynku po zabiegu.

Warto również zaopatrzyć się w spodnie trzymające nasze klejnoty, ale niezbyt obcisłe – powinno być nam maksymalnie wygodnie.

Podróż z noclegiem

Jeśli planujemy długą podróż z noclegiem pomiędzy, warto wziąć kilka rzeczy pod uwagę:

Po przybyciu do hotelu należy wziąć prysznic i zdjąć opatrunek. Można spryskać miejsce rozwarstwienia skóry preparatem łagodzącym (np. Octanisept).

Warto również wyposażyć się przed podróżą w małą poduszkę, którą w nocy możemy włożyć między kolana, jeśli będziemy czuli dyskomfort w okolicach zabiegowych. Będąc w domu zawsze coś znajdziemy. W hotelu różnie z tym bywa.

Raczej nie zalecamy dźwigania bagaży. Warto poprosić obsługę hotelową o wniesienie naszych cięższych pakunków.

Promocja na zabiegi w Warszawie wciąż obowiązuje

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ośrodka wazektomii oddalonego od miejsca zamieszkania, warto wziąć pod uwagę, że promocja na zabiegi w Warszawie została przedłużona. Więcej informacji tutaj: https://www.wazektomia.com/promocja-warszawa

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *