Procedury bezpieczeństwa związane z Covid-19 w naszym gabinecie

Procedury bezpieczeństwa związane z Covid-19 w naszym gabinecie

05-02-2021 /Antykoncepcja/ /O wazektomii/

Covid-19 dotknął nas wszystkich. W różnym stopniu, ale w zasadzie każdego z nas. Pacjenci często pytają o to, w jaki sposób zmieniły się procedury w związku z pojawieniem się koronawirusa. W niniejszym artykule postaramy się omówić ten temat.

 

Bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas sprawą priorytetową

Bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa. Do tej kwestii podchodzimy rygorystycznie. Doświadczenie kilku miesięcy pokazuje, że Pacjenci nie mają co do tego również obiekcji. W końcu wszystkim nam zależy, abyśmy byli zdrowi. Nasze zasady już wcześniej (przed Covid-19) zapewniały bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. 17 lat doświadczenia w przeprowadzaniu wazektomii pozwoliło opracować nam skuteczne procedury. Kilka elementów oczywiście zostało dodanych, jednak nie powinny być one zbytnio uciążliwe dla odwiedzających nas Pacjentów.
 

Dodatkowe zasady

Wprowadziliśmy kilka zasad, które pozwalają na ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum.

  • Pacjenci proszeni są o przybywanie na zabieg bez osób towarzyszących, aby ograniczyć ilość osób do minimum.
  • Pacjenci są proszeni o przybywanie na zabieg punktualnie – bez dodatkowego „zapasu czasowego”, aby w części gabinetu dla oczekujących przebywała maksimum jedna osoba.
  • Każdy Pacjent proszony jest o dezynfekcję rąk po przekroczeniu progu Kliniki.
  • Kontakt z Pacjentem zostaje ograniczony do minimum.
  • Zabiegi odbywają się w odstępach czasowych, uniemożliwiających kontakt między kolejnymi Pacjentami.

Są to zasady dotyczące naszej głównej siedziby – Kliniki w Warszawie. W przypadku gabinetów w innych miastach zasady mogą nieco się różnić w związku z różnymi procedurami samych klinik.
 

Dezynfekcja

Nie zostało to ujęte w poprzednim akapicie z uwagi na to, że pełna dezynfekcja części zabiegowej po każdym Pacjencie jest normą, która obowiązywała również przed pojawieniem się Covid-19. Dla pewności i spokoju Pacjentów, jednak warto o tym wspomnieć 😊
 

Kwestionariusz wstępnej kwalifikacji Pacjenta

Wprowadziliśmy również dodatkowy formularz wstępnej kwalifikacji Pacjenta dotyczący właśnie kwestii Covid-19. Formularz należy wypełnić w domu i wziąć ze sobą na zabieg.
Formularz dostępny jest pod tym adresem: https://www.wazektomia.com/formularze
 

Regularne testy personelu

Personel kliniki jest regularnie badany pod kątem Covid-19 oraz wystąpień objawów, które mogą na niego wskazywać. Wolimy mieć jak największą pewność, iż każda osoba mająca kontakt z Pacjentem jest zdrowa. Okresowo wykonujemy również testy antygenowe.
 

Dodatkowe testy antygenowe

W związku z nawiązaniem współpracy z firmą Prever sp. z o.o. uruchomiliśmy specjalną promocję. Każdy Pacjent, który wykona u nas zabieg wazektomii, otrzymuje bezpłatnie wysokiej jakości test antygenowy, który może wykonać np. w zaciszu domowym. Szczegóły promocji znajdują się pod tym adresem: https://www.wazektomia.com/promocja-test
 

Koronawirus jeszcze z nami pobędzie

Warto mieć świadomość, iż koronawirus pozostanie z nami jeszcze na długo. W wielu sprawach próbujemy zwolnić i poczekać na rozwój sytuacji. Pamiętajmy jednak, że w kwestiach związanych z planowaniem Rodziny nie zawsze jest to dobry kierunek działań. Jeśli nasza Rodzina jest już w komplecie, to jedno czego nas epidemia z pewnością nauczyła, to fakt iż trzeba dbać o swoich bliskich i zapewnić im maksimum bezpieczeństwa. W tym wypadku nie narażać na konsekwencje odkładania decyzji o trwałej antykoncepcji w nieskończoność.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *