Przed podjęciem decyzji o wazektomii…

dlaczego-wazektomia

Przed podjęciem decyzji o wazektomii…

06-10-2017 /Antykoncepcja/ /O wazektomii/

Dla mężczyzny szukającego trwałej i skutecznej antykoncepcji, wazektomia jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Wazektomia rozwiązuje problem antykoncepcji w związku raz na zawsze, trwale przyczyniając się również do polepszenia jakości życia. Oczywiście Partnerka zawsze może poddać się zabiegowi salpingotomii. Jednak pomijając już inne aspekty, zabieg trwałej antykoncepcji u kobiet jest znacznie poważniejszym przedsięwzięciem wymagającym m.in. obecności anestezjologa. Nie jest to tak prosty zabieg jak wazektomia. Ponieważ ciągle jesteśmy społeczeństwem na dorobku, warto również zauważyć, że wazektomia jest po prostu tańsza.

Odpowiedz sobie na kilka pytań

Podjecie decyzji o zabiegu nie jest jednak łatwe i warto to dokładnie przemyśleć. Najlepiej oczywiście również ze swoją Partnerką. Jednak pamiętaj, że ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zanim ją podejmiesz, odpowiedz sobie (szczerze) na kilka pytań:

  • Czy rodzina, jaką stworzyłeś jest kompletna? Czy masz taka ilość dzieci, jaką chciałbyś mieć?
  • Jesteś pewien, że nie będziesz chcieć mieć dzieci w przyszłości? (przynajmniej kilkuletniej)?
  • Czy Twoja Partnerka zrezygnuje z antykoncepcji, którą stosuje?
  • Czy jesteś zmęczony doraźną antykoncepcją?
  • Czy zależy Ci na zdrowiu swojej Partnerki?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, po prostu zapisz się na zabieg. Nie ma sensu zwlekać.

Dalsze wątpliwości

Jeśli masz pytania odnośnie procedury lub inne wątpliwości np. natury psychologicznej, skontaktuj się z Kliniką wykonującą wazektomię. Z pewnością specjaliści w niej pracujący odpowiedzą na każde pytanie. Warto również poczytać dostępną literaturę. Wazektomia jest coraz bardziej popularną metodą antykoncepcji i jest kilka miejsc, w których można znaleźć rzetelne informacje.

Kilka faktów o wazektomii

Warto również pamiętać o kilku kluczowych sprawach:

  • Wazektomia jest relatywnie prostą procedurą, nie niosącą za sobą większych zagrożeń (statystycznie).
  • Wazektomia jest bezpieczna i efektywna.
  • Wazektomia nie wpływa negatywnie na życie seksualne. Doświadczenia pokazują, że jest wręcz odwrotnie.
Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Anna 06-10-2017 -Odpowiedz

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dalej się męczyć z inną inwazyjną lub wątpliwie skuteczną antykoncepcją?

deekey 16-11-2017 -Odpowiedz

Witam Wszystkich zainteresowanych jak i Pana Dr. ES (podoba mi się ten skrót :-))jak i 2 miłe Panie, jestem 6 dzień po zabiegu 10.11.2017 kilka min po godz. 11 wylądowałem na stole :-) i powiem samopoczucie fizyczne jak i psychiczne są nader pozytywne :-) ZERO bólu w trakcie jak i po zabiegu (mam dość wysoki próg bólu) w skali od 1 do 10 skłaniam się ku 0,5. Nie brałem żadnych leków przeciw bólowych :-) Brak jakiejkolwiek opuchlizny, obrzęku wszystko pięknie zasklepiło się itp., podejście do samego zabiegu w skali od 1 do 10 daję 11,przebieg zabiegu 11, atmosfera 11, ogólnie wszytko zostało przeprowadzone ponad normę :-) Mam dwóch synów 4 i 7 lat i nie chcemy mieć więcej dzieci, skupiamy się na daniu im jak najwięcej szczęścia i miłości. Dumny jestem z tego co dałem Żonie bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne bez tabletek plastrów (hormonów) itp. nie trujcie swoich partnerek, weźcie to na siebie i nie musicie się truć. Nigdy też nie pozwoliłbym, podwiązać jajowodów Żonie - wziąłem to na siebie. Po wyjściu z gabinetu byłem już inny, szczęśliwszy, dzięki temu jak spojrzała na mnie moja Żona. ODWAGI - no mi jej nie brakuje na każdej płaszczyźnie:-) oczywiście Pozdrawiam miłą Panią z sali zabiegowej Pana Dr. ES jak i Panią z recepcji :-) DeeKey z WWY (Wyszków) Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie :-) DeeKey z WWY (Wyszków)

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *