Rewazektomia dostępna także w Polsce

rewazektomia

Rewazektomia dostępna także w Polsce

10-07-2015 /Rewazektomia/

Temat rewazektomii co jakiś czas przewija się w dyskusjach z Pacjentami. Dotychczas niewiele osób w Polsce w ogóle było w stanie wykonać taki zabieg. Ponieważ były to jednorazowe przypadki, koszty były liczone w skali kilkudziesięciu tysięcy. Temat samej wazektomii w Polsce ma dopiero 10 lat, także musiała również nastąpić dosyć duża zmiana edukacyjna. Metody trwałej antykoncepcji są coraz chętniej wykorzystywane przez Polaków. Również z tego powodu temat rewazektomii również się pojawia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wazektomia jest trwałą, odwracalną metodą antykoncepcji.

Na czym polega rewazektomia

Najprościej, jest to odwrócenie wazektomii (przywrócenie drożności nasieniowodów po uprzednio wykonanej wazektomii). Zabieg jest bardziej skomplikowany niż sama wazektomia, dlatego wymaga obecności anestezjologa oraz odpowiednio dobrze wyposażonego gabinetu.

Gdzie można zrobić rewazektomię?

Prawdopodobnie najbardziej optymalną procedurę w tej chwili posiada Centrum Planowania Rodziny w Warszawie. Po pierwsze z powodu ogromnego doświadczenia związanego z wykonywaniem od 11 lat zabiegu wazektomii. Po drugie jest prawdopodobnie pierwsza „skomercjalizowana” metoda przeprowadzona już na wielu Pacjentach (nie jednorazowym przypadku).

Koszty rewazektomii

Tu tkwi chyba największy plus oferty Centrum Planowania Rodziny. Dotychczas Pacjent, który chciał poddać się zabiegowi rewazektomii mógł spróbować wykonać go w Polsce za kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy lub wybrać się za granicę (np. w USA to kwota 7000$-20000$). Od niedawna w Polsce ten zabieg można wykonać za kwotę 9800 PLN.

Więcej informacji

Miedzy innymi na tym blogu będziemy się starali uzupełniać informacje o tym zabiegu. Sporo dodatkowych danych można znaleźć na stronie Centrum Planowania Rodziny. Poza wskazanymi źródłami, ciężko o fachową wiedzę w polskiej wersji językowej.

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tym zabiegu?

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (8 głosów, średnia: 4,13 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *