Rozwarstwienie skóry – najlepsza metoda przy wazektomii?

Rozwarstwienie skóry – najlepsza metoda przy wazektomii?

Często Pacjenci pytają, jak dużą „dziurę” będą mieli po zabiegu. Zawsze uśmiechamy się przy tym pytaniu, ponieważ wyobrażenie jest dosyć nieprecyzyjne. Nie nacinamy skóry. W ogóle nie używamy skalpela. Nie ma „dziury”, nie ma szwów na skórze. Po kliku dniach w ogóle nie ma śladu, że coś było robione.

 

Na czym polega rozwarstwienie?

Rozwarstwienie skóry to nic innego jak umiejętne naciągnięcie jej i spowodowanie powstania niewielkiego prześwitu, który pozwala lekarzowi na ingerencję wewnątrz i zajęcie się nasieniowodami. Jest to drobna ingerencja, zupełnie inna niż przecięcie skalpelem.
 

Najmniej inwazyjne rozwiązanie

Jest to metoda zdecydowanie najmniej inwazyjna.

Największą jej zaletą, jest fakt, że po zabiegu skóry się nie szyje, co zawsze jest pewnym problemem i dyskomfortem dla Pacjenta. Dodatkowo, po kilku dniach szwy należałoby zdjąć, co również wymagałoby konieczności wizyty u lekarza. W tym wypadku po kilku dniach najczęściej nie ma już śladu po miejscu ingerencji.

Kolejną zaletą (bardziej psychologiczną) jest brak zastosowania skalpela. Nic nie kroimy 🙂 Zamiast tego skóra jest delikatnie rozwarstwiana palcami.
 

Po kilku dniach nie ma śladu

Przy tej metodzie, po kilku dniach nie ma w ogóle śladu. Pacjenci opisując nam swoje wrażenia po zabiegu, często śmieją się, że następnego dnia chcieli zdezynfekować miejsce, ale nie mogli go już znaleźć 🙂
 

Często wystarczy jedno rozwarstwienie

Rozwarstwienie jest na tyle precyzyjną metodą, że w wielu przypadkach lekarzowi przeprowadzającemu wazektomię wystarczy jedno rozwarstwienie, aby dostać się do obu nasieniowodów. Oczywiście jest to również zależne od indywidualnej anatomii Pacjenta. Jednak w większości przypadków jest to jedynie jedno rozwarstwienie. Takie podejście jeszcze bardziej minimalizuje ryzyko jakichkolwiek powikłań.
 

Jak zadbać o takie miejsce?

Kolejną zaletą tej metody jest prostota pielęgnacji po zabiegu. Wystarczy spryskać raz, dwa razy dziennie preparatem typu Oktanisept lub czymś o podobnym działaniu. W aptece można poprosić o preparat do czyszczenia pępka dla niemowlaków. Nada się idealnie. Dezynfekcja jest bezbolesna.
 

Alternatywne metody

Oczywiście istnieją metody alternatywne. Najczęściej stosowana to po prostu przecięcie skóry skalpelem. Jak już jednak opisaliśmy powyżej, nie jest to najlepsza metoda. W dodatku może nieść za sobą szereg dodatkowych komplikacji.
 

Przy wazektomii rekomendujemy rozwarstwienie

Na podstawie prawie 20 lat naszych doświadczeń, możemy potwierdzić jednoznacznie, że rozwarstwienie skóry przy wazektomii to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *