Wazektomia antykoncepcją (również) dla Kobiet ?

Wazektomia antykoncepcją (również) dla Kobiet ?

Wielkimi krokami zbliża się święto tej piękniejszej części naszej planety – Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przewodnik po wazektomii przeznaczony Właśnie dla Pań.

Czego dowiesz się z tego artykułu ?

Czy wazektomię można przeprowadzić u kobiet?

Oczywiście, przeprowadzenie samego zabiegu wazektomii u Kobiet nie jest możliwe. Wazektomia jest zabiegiem na nasieniowodach. Z oczywistych względów Panie ich nie posiadają:) Nie oznacza to jednak, że podwiązanie nasieniowodów u Partnera nie ma zalet dla Kobiety. Tę kwestię pozostawimy jednak na dalszą część artykułu.

Czy istnieje kobieca wersja wazektomii ?

Tak, istnieje zabieg o zbliżonej zasadzie działania przeznaczony dla Kobiet. Nazywa się salpingotomia. Obecnie nie jest jednak przeprowadzany w Polsce (przynajmniej w wersji ogólnodostępnej dla każdego).

Jakie zatem zalety ma wazektomia dla Kobiet?

Wazektomia ma jednak wiele zalet dla Kobiet . Mimo, że zabieg przeprowadzany jest w Partnera, korzyści wychodzą daleko poza jedną osobę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety:

  • poprawa zdrowia
  • lepszy seks
  • lepsze relacje partnerskie
  • wygoda

Poprawa zdrowia po wazektomii

Wazektomia pozytywnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne , jak i m kwestie mentalne/umysłowe.

Biorąc pod uwagę, że jednymi z najpopularniejszych form antykoncepcji u Kobiet są środki hormonalne (tabletki , wkładki, plastry etc.), ich odstawienie ma często ogromny wpływ na poprawę zdrowia. Tego typu środki mocno wpływają na gospodarkę hormonalną całego organizmu.

Pewna antykoncepcja to również znacznie mniej stresu. O zgubnym wpływie tego czynnika na nasze zdrowie napisano już tysiące książek.

Lepszy seks po wazektomii

Badania pokazują, że wazektomia w dużej części przypadków to klucz do lepszego seksu.

Po pierwsze z uwagi na wcześniej już wspomniany brak stresu związanego z niechcianą ciążą.

Nie jest to jednak jedyny powód. Sama świadomość i poczucie bezpieczeństwa to coś, czego również nie można zignorować.

Badania przeprowadzone w USA wykazały, że zbliżeń po wazektomii jest po prostu więcej. A wiemy, że praktyka czyni mistrza:)

Lepsze relacje partnerskie po wazektomii

Między innymi z rozmów z pacjentami wynika, że ich relacje z Partnerką po zabiegu jeszcze się polepszyły. Czy to z uwagi na wzięcie odpowiedzialności za tak istotny aspekt życia rodzinnego. Czy to z uwagi na wspólne podjęcie decyzji. Czy też przekucie słów o byciu głową rodziny w czyny. Powodów jest wiele.

Wygoda – tak po prostu

Wazektomia to również jedna z najbardziej wygodnych form antykoncepcji. W zasadzie nie wymaga dodatkowych działań. Nie trzeba pamiętać o codziennej tabletce, szukać prezerwatyw, martwić się o skuteczność.

Kiedyś i jeden z naszych Pacjentów bardzo dobrze to skwitował: „Właśnie po 15 minutach mamy rozwiązany problem , którym przez ostatnie 20 lat musieliśmy zajmować się każdego dnia”.

Czy wazektomia jest rozwiązaniem docelowym?

Zdecydowanie tak. Jest to forma antykoncepcji, która zwyczajnie rozwiązuje ten problem definitywnie. Koniec z faszerowaniem się tabletkami, ciągłym stresem i niepewnością. Czas zacząć żyć w spokoju i pewności o jutro.

Korzystając z okazji – wszystkiego najlepszego drogie Panie

Drogie Panie. Z okazji Waszego święta chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia i cierpliwości do tej drugiej połowy świata. Szczęścia oraz satysfakcji z każdego nowego dnia oraz masy (i jeszcze więcej) pozytywnej energii. Dziękujemy, że jesteście 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *