Wazektomia dla Rodziny: jak zmieniła się nasza Rodzina

Wazektomia dla Rodziny: jak zmieniła się nasza Rodzina

Wazektomia dla Rodziny : jak zmieniła się nasza Rodzina

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. To co roku ważna data w naszym kalendarzu. Powinna być również istotnym terminem także w Waszej Rodzinie.

Z tej okazji publikujemy artykuł jednego z naszych Pacjentów dotyczący właśnie kwestii Rodziny.

 

Na skróty:

 

Kiedy i gdzie wykonana była wazektomia?

Wazektomię wykonałem u dr Siwika w gabinecie w Warszawie około 5 lat temu. Cały zabieg był bezbolesny. Zajął dosłownie kilka minut.

 

Pozornie tak samo, a jednak inaczej.

Z pozoru niewiele się po zabiegu zmieniło. Przecież zmieniliśmy „tylko” formę antykoncepcji. Jednak z perspektywy czasu widzę sporo istotnych zmian, które dotyczy całej naszej Rodziny.

 

Zmiana 1 : większy spokój

To chyba najważniejsza zmiana. Przed zabiegiem towarzyszyło nam sporo stresu związanego z potencjalnie kolejną ciążą Żony. Mamy już dwójkę dzieci i taki skład Rodziny w pełni nam odpowiada. Kolejna ciąża byłaby bardzo dużym problemem. Głównie dla Żony – z powodów zdrowotnych.

W tym momencie wiemy, że jesteśmy bezpieczni.

 

Zmiana 2: lepsze zdrowie zarówno moje jak i Żony

Początkowo zakładaliśmy, że kwestie zdrowotne to tylko sprawa ciąży. Okazało się jednak, że plusów jest znacznie więcej.

Odstawienie tabletek antykoncepcyjny spowodowało znaczną poprawę samopoczucia i ogólnego zdrowia Żony.

Również ja – prawdopodobnie z powodu mniejszego stresu – zacząłem czuć się znacznie lepiej. Lepiej sypiam, mam więcej energii.

 

Zmiana 3: spore oszczędności

Analizując budżet domowy okazało się, że odeszła nam spora część wydatków związanych z tabletkami i wizytami „tylko po receptę”. Nie są to zawrotne sumy w miesiącu , ale w skali roku robią już różnicę.

 

Zmiana 4: łatwiejsze planowanie

Nie będę ukrywał: lubimy mieć wszystko zaplanowane. Tak po prostu lepiej nam się żyje. Świadomość, że kolejna ważna kwestia jest już załatwiona definitywnie pozwala nam lepiej planować inne sprawy: rozwój nasz i naszych dzieci, inwestycje, zakup docelowego mieszkania, karierę.

 

Czy wazektomia była dobrą decyzją?

Zdecydowanie tak! Szczerze mówiąc, idąc na zabieg chyba nie zdawałem sobie sprawy z przynajmniej 50% plusów jakie nam długofalowo przyniósł.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *