Wazektomia oczami pacjenta część 7: Rok po wazektomii

wazektomia oczami pacjenta

Wazektomia oczami pacjenta część 7: Rok po wazektomii

Poniżej prezentujemy siódmą część relacji pacjenta, który poddał się zabiegowi wazektomii.

Ważna uwaga

Ta seria artykułów będzie napisana przez prawdziwego Pacjenta. Nie będzie tu medycznych zwrotów, zaleceń przekazanych przez specjalistę, czy innych porad, które można traktować jako opinię medyczną. To opis konkretnego przypadku, konkretnego Pacjenta, który swoją historią chce podzielić się z innymi.

Ogólne wrażenia

Bardzo pozytywne. Miniony rok był bardzo udany. Mam wrażenie, że w jakimś stopniu również w związku z samym zabiegiem wazektomii – odpadł nam spory kawałek stresów, które mieliśmy w związku z ryzykiem kolejnej ciąży. Chcieliśmy poprzestać na dwójce dzieci, aby móc poświecić im tyle czasu, ile go wymagają. Brak konieczności myślenia non stop o antykoncepcji znacznie usprawnił nasze i tak zwariowane i bardzo szybkie życie.

Moje zdrowie

Po roku czasu nie odczuwam ŻADNYCH dolegliwości związanych z zabiegiem. Nic mnie nie ciągnie, nic nie uwiera. Wszystko jest w należytym porządku.

Można powiedzieć, że jest nawet lepiej, ponieważ mój ogólny stan zdrowia uległ wręcz poprawie. Ponownie, przypuszczam, że miedzy innymi ma to związek z mniejszą ilością stresów.

Zdrowie Partnerki

Po roku czasu i po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Partnerka również czuje się znacznie lepiej. Tabletki niby były dopasowane do niej, ale wiadomo jak to jest. Dopasowanie polega na wyborze jednego z kilkunastu preparatów dostępnych na rynku. I na tym wybór się w zasadzie kończy.

Na początku nie było widać zmian, jednak z każdym miesiącem widać różnicę. Tabletki, przynajmniej w tym przypadku wpływały jednak negatywnie na ogólne samopoczucie.

Relacje

Relacje to kolejny duży plus. Z jednej strony świadomość, że zrobiło się coś dla całej Rodziny. Z drugiej strony jakby inne spojrzenie Partnerki na faceta, który zdecydował się na zabieg, aby Ona nie musiała poświęcać już swojego zdrowia.

Z zewnątrz może się wydawać, że są to małe rzeczy, ale w relacjach codziennych odgrywają ważną rolę.

Sex

Nie wchodząc w szczegóły. Było super wcześniej, jest super teraz. Różnica polega na tym, że nie ma się już z tyłu głowy tego ciągłego pytania – „a co jeśli jednak będzie ciąża”.

Czy zdecydowałbym się ponownie?

Zdecydowanie tak. Z wielu powodów. Również tych opisanych powyżej.

Panowie, jeśli chcecie być mężczyznami, a nie chłopcami z zabawkami, przemyślcie kwestie wazektomii. Wbrew przekonaniom części z Was, nie tracicie męskości. Wy ją właśnie zdobywacie…

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Andrzej 06-10-2016 -Odpowiedz

6 lat po zabiegu jest równie fantastycznie ;)

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *