Wazektomia w 11 punktach

wazektomia w 11 lunktach

Wazektomia w 11 punktach

07-08-2015 /O wazektomii/

1. Odwracalna

Wazektomia to trwała metoda antykoncepcji, jednak w pełni odwracalna. Można tego dokonać na kilka sposobów, zależnie od swojej sytuacji życiowej i aktualnie dostępnych środków. Zabieg wazektomii może być bezpośrednio odwrócony poprzez poddanie się rewazektomii (przywrócenia drożności nasieniowodów). Istnieje również możliwość mniej bezpośrednich metod, nie niwelujących samej wazektomii. Najprostrzymi są metoda in vitro oraz zamrożenie nasienia w banku nasienia.

2. Skuteczna

Wazektomia to metoda skuteczna w niemal 100%. Badania pokazują, że jest to najskuteczniejsza metoda w długiej perspektywie czasu (10-20 lat). Skuteczność tej metody można również łatwo monitorować, poprzez badania na obecność plemników w nasieniu. W pierwszym roku od zabiegu, dwa takie badania są obowiązkowe, aby sprawdzić powodzenie wazektomii. W kolejnych latach, można badanie powtarzać dla własnego spokoju i pewności.

3. Najtańsza

2000 PLN może wydawać się dużą kwotą, jednak jeśli policzymy wydatki związane z prezerwatywami, tabletkami antykoncepcyjnymi, czy dodatkowymi wizytami u ginekologa (tzw. Tylko po receptę), okazuje się, że po 5-6 latach koszty poniesione na zabieg wazektomii w całości się zwracają. Nie jest to długi czas zważywszy, że nasza aktywność seksualna to ponad 30 lat, a często i znacznie dłużej.

4. Najzdrowsza

Wazektomia to w zasadzie najzdrowsza forma antykoncepcji (może poza metodą „szklanka wody zamiast…”). Nie szpikujemy partnerki hormonami, które w dłuższej perspektywie mogą spowodować wiele chorób i powikłań. Nie narażany Jej również na bardziej skomplikowane metody trwałej antykoncepcji. Sami również lepiej się czujemy, ponieważ jak pokazują badania, seks to zdrowie, a po wazektomii seksu będzie prawdopodobnie znacznie więcej i będzie on przyjemniejszy z powodu braku stresu… o czym za chwilę.

5. Najbezpieczniejsza

Spośród dostępnych metod trwałej antykoncepcji, ta jest najmniej inwazyjna. Jest to drobny zabieg mikrochirurgiczny. W przypadku np. salpingotomii (odpowiednika dla mężczyzn) jest to już większe przedsięwzięcie, wymagające obecności anestezjologa.

6. Bez bólu

Przy wazektomii stosowane jest znieczulenie miejscowe. Najczęściej podczas zabiegu Pacjent sam jest zdziwiony, że już wszystko jest zrobione. Nic nie czuł, a po 15 minutach wszystko było już załatwione.

7. Bez stresu

W naszej rzeczywistości stresu mamy aż nadto. Nie dokładajmy sobie jeszcze stresu związanego z niechcianą ciążą. Rodzina to miejsce na szczęście, spokój i ukojenie, nie na źródło niepotrzebnych nerwów.

8. Bez narkozy

Jak wspomniano już wcześniej, przy wazektomii stosujemy znieczulenie miejscowe. Jest to drobny zabieg, nie wymagający narkozy i obecności anestezjologa.

9. Bez igły

U nas nie ma igieł. Nikt nie lubi być kłuty. Znieczulenie miejscowe podajemy specjalnym urządzeniem wstrzeliwującym je pod ciśnieniem. To o wiele lepsza metoda niż tradycyjny zastrzyk.

10. Bez skalpela

Pomimo, że jest to zabieg wewnętrzny, nie stosujemy skalpela. Nie wykonujemy żadnego nacięcia. Skóra jest jedynie rozwarstwiana. To najlepsza i najmniej inwazyjna metoda.

11. Bez nieoczekiwanych ciąż

Nieoczekiwana ciąża może być błogosławieństwem. Częściej jednak jest dużym problemem w rodzinie i powodem wielu niepotrzebnych stresów. Załóż taką rodzinę, jaką chcesz. Z taką ilością dzieci, jaką chcesz, urodzonych w czasie, który Ty i Twoja Partnerka uznacie za najlepszy.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *