Wazektomia z punktu widzenia matki dwójki dzieci.

Wazektomia z punktu widzenia matki dwójki dzieci.

29-05-2020 /Oczami pacjenta/

3 dni temu obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim Mamom chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia : przede wszystkim zdrowia i cierpliwości do swoich pociech. Jako dzieci wiemy, jak dużo wysiłku i poświęceń musicie włożyć w nasze wychowanie (które odbywa się chyba przez całe życie). DZIĘKUJEMY.

Z tej okazji prezentujemy również wpis jednej z Mam. Mamy będącej jednocześnie żoną jednego z naszych pacjentów.

 

Krótki wstęp

Kilka istotnych informacji na start. Tworzymy szczęśliwą rodzinkę 2+2. Zabieg wazektomii wykonał u męża dr Siwik kilka lat temu. Przynajmniej z opisu męża, zabieg był bezbolesny:) Komplikacji nie było żadnych.

Często mówi się, że wazektomia to antykoncepcja wyłącznie dla mężczyzn. Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się z tą tezą. Jest to sprawa, która bardzo mocno wpływa na całą rodzinę.

 

Dzieci

Posiadamy dwójką wspaniałych dzieci. Jak większość, wymagają bardzo dużo uwagi i energii.

Od początku planowaliśmy właśnie dwójkę. Wydaje mi się , że przynajmniej w naszej sytuacji, to maksimum naszych możliwości. Wazektomia dała nam pewność, że możemy planować i budować naszą i ich przyszłość w oparciu o stały i już nie zmieniający się model.

 

Antykoncepcja

Nie oszukujmy się. W 99% przydatków, jeśli antykoncepcja ma być naprawdę skuteczna i nie zależeć od czynników zewnętrznych najczęściej spada na barki kobiet. Tym bardziej, że w przypadku kiedy antykoncepcja zawiedzie, największy problem ma również kobieta.

W przypadku wazektomii temat antykoncepcji w zasadzie jest już zamknięty. To duże odciążenie zarówno pod kątem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

 

Stres

I właśnie wspomniane zdrowie psychiczne jest niezwykle istotne. Chyba nie ma na świecie kobiety, która nigdy nie martwiła się „co by było gdyby…”.

 

Wspólna decyzja

Wydaje mi się, że ważne jest również aby decyzję podjąć wspólnie i aby obie strony były jej w 100% pewne.

 

Apel do mężczyzn

Rozumiem, że panowie mają dużą potrzebę mówienia „czego oni nie zrobią”, czego nie dokonają” , „jak bardzo im zależy”. Z doświadczenia wieloletniego muszę stwierdzić, że niewielu te słowa przekuwa w czyny.
Wazektomia jest idealną okazją, aby to zmienić. To jasny dowód, że zależy Wam na rodzinie, żonie, że nie chowacie głowy w piasek kiedy już trzeba coś zrobić.

Mówiąc wprost: że jesteście Mężczyznami.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *