Szanowni Państwo, w związku z sytuacją zagrożenia, w jakiej znajduje się obecnie nasz kraj, w trosce o wspólne dobro i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu pracy gabinetu. Jednocześnie informujemy, iż pozostajemy do Państwa dyspozycji telefonicznie i drogą e-mail. Szczegóły

10 powodów dlaczego sex jest ważny

sex-powody

10 powodów dlaczego sex jest ważny

21-04-2017 /Sex/

1. Seks to szczęśliwa Rodzina

Badania pokazują, że rodzice regularnie uprawiający seks, mają więcej cierpliwości i lepiej przykładają się do obowiązków rodzicielskich. Są również znacznie lepiej nastawieni do siebie.

2. Poznaj swoja Partnerkę

Będąc z kimś pokazujemy mu swoją „prywatną” stronę. Obcujemy na zupełnie innej płaszczyźnie. Taki stan pozytywnie wpływa na rozwój relacji w związku.

3. Obniża poziom stresu

Podobnie jak inne czynności powodujące przyjemność, podczas seksu wydzielane są hormony odpowiedzialne za nasze szczęście, odprężenie i dobre samopoczucie. Seks w porównaniu do np. jedzenia słodkości, nie powoduje przy tym skutków ubocznych 🙂

4. Seks bazuje na emocjach

Oczywiście seks jest aktywnością fizyczną jednak większość kobiet i mężczyzn zgadza się, że jest to również coś więcej. W przeważającej części nie jest to tylko „seks” – jest to „intymne przeżycie” z drugą osobą oraz chęć sprawienia jej przyjemności.

5. Seks to równowaga hormonalna

Noc pełna pasji to coś więcej niż uśmiech na twarzy kobiety. Bycie aktywną seksualnie to również większa produkcja estrogenu.

6. Seks pomaga w długowieczności

Seks regeneruje, czyni ciało silniejszym i mniej podatnym na choroby. Zwiększa również metabolizm i redukuje zagrożenie zawału. Czy wiecie, że orgazm to ogromny wysiłek dla organizmu? Pozytywny oczywiście.

7. Seks rozwija ciało – całe ciało

Dobry seks to wysiłek i ćwiczenia dla całego ciała. Dosłownie całego. Większość mięśni naprawdę ciężko pracuje, kiedy Ty oddajesz się przyjemnościom.

8. Seks redukuje ból

Ból głowy nie jest dobrą wymówką. Prawdę mówiąc, jest zupełnie odwrotnie. Kiedy nasze hormony zaczynają pracować, ból nie ma innego wyjścia – ustępuje. Szczególnie zauważą to osoby, u których ból głowy związany jest ze zbyt niskim ciśnieniem.

9. Seks, więcej seksu

Im więcej seksu, tym chcemy go więcej. Zwiększa się nasze libido. Zwiększa się również nasza sprawność fizyczna.

10. Seks jako tabletka na bezsenność

Masz problem ze snem? Do dzieła, jedna runda z Partnerką i będziesz spał, jak dziecko. Potwierdzone:)

Oczywiście jest to czubek góry lodowej. A Ty? Jakie masz powody?

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Justa 30-06-2017 -Odpowiedz

Seks jest bardzo ważny, wbrew forsowanej na siłę opinii, że sprawy łóżkowe nie są istotne, a liczy się "wnętrze"... Też się liczy, ale to nie jedyne kryterium i sprawy czysto fizyczne tez mają duży wpływ na Związek. Przestańmy się oszukiwać...

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *