10 powodów dlaczego sex jest ważny

10 powodów dlaczego sex jest ważny

05-06-2020 /Sex/

07.06 obchodzimy Światowy Dzień Seksu. W obecnej sytuacji może nam się wydawać, że świat się zatrzymał i seks, jak wiele innych spraw po prostu nie jest istotny. Postaramy się podać garść powodów, dla których nie zgadzamy się z tą tezą. Seks naprawdę jest ważny.

 

Przejdź do interesującego Cię powodu

 

 

1. Seks to szczęśliwa Rodzina

Badania pokazują, że rodzice regularnie uprawiający seks, mają więcej cierpliwości i lepiej przykładają się do obowiązków rodzicielskich. Są również znacznie lepiej nastawieni do siebie. Jest to prawdopodobnie związane ze skutecznym rozładowywaniem napięć.

 

2. Poznaj swoja Partnerkę

Będąc z kimś pokazujemy mu swoją „prywatną” stronę. Obcujemy na zupełnie innej płaszczyźnie. Taki stan pozytywnie wpływa na rozwój relacji w związku. Pomaga również otworzyć się w innych kwestiach.

 

3. Obniża poziom stresu

Podobnie jak inne czynności powodujące przyjemność, podczas seksu wydzielane są hormony odpowiedzialne za nasze szczęście, odprężenie i dobre samopoczucie. Seks w porównaniu do np. jedzenia słodkości, nie powoduje przy tym skutków ubocznych 🙂 Oczywiście mówimy o odpowiedzialnym seksie.

 

4. Seks bazuje na emocjach

Oczywiście seks jest aktywnością fizyczną jednak większość kobiet i mężczyzn zgadza się, że jest to również coś więcej. W przeważającej części nie jest to tylko „seks” – jest to „intymne przeżycie” z drugą osobą oraz chęć sprawienia jej przyjemności.

 

5. Seks to równowaga hormonalna

Noc pełna pasji to coś więcej niż uśmiech na twarzy kobiety. Bycie aktywną seksualnie to również większa produkcja estrogenu. W dobie tabletek hormonalnych, wysoko przetworzonej żywności, bardzo szybkiego życia trudno o równowagę hormonalną. Seks przynajmniej w jakiejś części może pomóc.

 

6. Seks pomaga w długowieczności

Seks regeneruje, czyni ciało silniejszym i mniej podatnym na choroby. Zwiększa również metabolizm i redukuje zagrożenie zawału. Czy wiecie, że orgazm to ogromny wysiłek dla organizmu? Pozytywny oczywiście.

 

7. Seks redukuje ból

Ból głowy nie jest dobrą wymówką. Prawdę mówiąc, jest zupełnie odwrotnie. Kiedy nasze hormony zaczynają pracować, ból nie ma innego wyjścia – ustępuje. Szczególnie zauważą to osoby, u których ból głowy związany jest ze zbyt niskim ciśnieniem.

 

8. Seks rozwija ciało – całe ciało

Dobry seks to wysiłek i ćwiczenia dla całego ciała. Dosłownie całego. Większość mięśni naprawdę ciężko pracuje, kiedy Ty oddajesz się przyjemnościom. Nie jesteście spoceni z powodu doznań. Organizm wykonał naprawdę ciężką pracę.

 

9. Seks, więcej seksu

Im więcej seksu, tym chcemy go więcej. Zwiększa się nasze libido. Zwiększa się również nasza sprawność fizyczna.

 

10. Seks jako tabletka na bezsenność

Masz problem ze snem? Do dzieła, jedna runda z Partnerką i będziesz spał, jak dziecko. Potwierdzone:)

Oczywiście jest to czubek góry lodowej, powodów jest znacznie więcej. A Ty? Jakie masz powody?

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Justa 30-06-2020 -Odpowiedz

Seks jest bardzo ważny, wbrew forsowanej na siłę opinii, że sprawy łóżkowe nie są istotne, a liczy się "wnętrze"... Też się liczy, ale to nie jedyne kryterium i sprawy czysto fizyczne tez mają duży wpływ na Związek. Przestańmy się oszukiwać...

Bronek 10-04-2021 -Odpowiedz

Sex jest dobrem dla zdrowia ciałami jego sprawności fizycznej. Sex jest dobry dla duchowości i psychiki człowieka. Jest niezbędnym elementem życia. Sex można porównać do kwiatu. Do pięknej róży. Gdy ją podlewasz i nawozisz i zapewnisz jej odpowiednie warunki. Gdy rozkwitnie wygląda pięknie i pachnie tak niezwykle i cudownie poprostu niesamowicie.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *