5 sposobów na lepszy seks, których nie bierzesz pod uwagę

5 sposobów na lepszy seks, których nie bierzesz pod uwagę

17-11-2023 /Pytania i odpowiedzi/ /Sex/

Seks odgrywa istotną rolę w życiu wielu z nas. Jak ważną? To pytanie dosyć subiektywne. Zależy od naszych indywidualnych przekonań, wartości i doświadczeń. Niezaprzeczalnie jednak pod kątem naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego seks ma wiele zalet. Czy to z perspektywy zwyczajnie aktywności fizycznej, poprawy kondycji serca i wzmocnienia układu immunologicznego. Czy to z powodu redukcji stresu. Powodów jest wiele. Wierzymy, że każdy z Was ma udane życie seksualne. A przynajmniej takie, jakiego sam oczekuje. Niemniej jednak, zawsze jest coś, co można poprawić. Zapraszamy, do zapoznania się z naszymi propozycjami, mniej popularnych metod poprawy jakości życia seksualnego.

 

Nastawienie Partnerów

To chyba najmniej doceniany punkt. Z góry zakładamy, że aby seks sprawiał nam przyjemność, jedynie my sami musimy mieć dobre nastawienie. Nic bardziej mylnego. Badania pokazują, że w nastawienie obojga partnerów, zrelaksowanie, zaufanie są kluczowymi elementami udanego seksu. Do seksu trzeba dwojga. Również jego jakość zależy od obu stron. Warto zaznaczyć, iż nad nastawieniem można pracować. Nawet jeśli aktualnie nie wszystko jest idealne, istnieje co najmniej kilka sposobów na poprawę sytuacji. Oto niektóre z nich:

  • Komunikacja – otwarta i szczera rozmowa to podstawa. Seks to nie temat tabu. Temat, którego się unika.
  • Zrozumienie i akceptacja – ważne jest, aby partnerzy rozumieli i akceptowali nawzajem swoje preferencje, pragnienia i oczekiwania.
  • Intymność emocjonalna – seks to nie tylko kwestia fizyczna. To również (lub przede wszystkim) kwestia psychiczna.
  • Poczucie bezpieczeństwa – Partnerzy powinni czuć się bezpiecznie, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie, aby móc otwarcie wyrażać swoje pragnienia.
  • Różnorodność – Różnorodność w życiu seksualnym może być pozytywna, jeśli obie strony czują się z nią komfortowo.

 

Brak stresu

Stres potrafi zabić każdą przyjemną chwilę. Nie inaczej jest w przypadku seksu. Problemy w pracy, stres przed nieplanowaną ciążą, inne nerwowe sytuacje – to wszystko nie tylko odbiera nam ochotę na seks, ale również (jeśli do niego dojdzie) znacznie obniża jakość doznań i satysfakcję. Pomijając już kwestie fizyczne, nie ma szans na w pełni satysfakcjonujące (obie strony) zbliżenie, jeśli nasze myśli odpływają ku setkom innych spraw, które aktualnie nas absorbują i powodują zdenerwowanie. To się zwyczajnie nie udaje.

Oczywistym jest, iż w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich źródeł naszego stresu. Możemy jednak zadbać, aby chwile zbliżenia były jak najbardziej od niego wolne. Oto kilka wskazówek:

  • jeśli przeważający jest stres przed nieplanowaną – zadbajmy o odpowiednio skuteczne metody antykoncepcji, do których oboje jesteście przekonani.
  • jeśli przeważający jest stres związany z naszym życiem zawodowym – postarajmy się stworzyć swego rodzaju strefę buforową. Zadbać, aby po przekroczeniu progu domu przynajmniej postarać się pozostawić pracę przed wejściem. Każda, nawet drobna zmiana w tym zakresie może pomóc.
  • jeśli przeważający jest stres związany ze sprawami między Partnerami – warto najpierw zadbać o rozwiązanie najbardziej palących kwestii. Trudno będzie dokonać jakiejkolwiek redukcji stresu bez przynajmniej podjęcia próby rozwiązania jego przyczyn.

 

Oderwanie od dnia codziennego

Z pozoru jest to oczywiste, jednak wiele osób o tym zapomina lub popełnia jeden poważny błąd: wykorzystuje seks jako odskocznię od dnia codziennego. Oczywiście ma to szansę zadziałać, jednak na krótką metę. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest najpierw oderwanie się od problemów i codziennych spraw, potem seks. Wówczas radość czerpana z niego będzie na zupełnie innym poziomie. Jest to proces długofalowy, którego nie da się wykonać w dzień, tydzień, czy często nawet rok. Warto jednak mieć świadomość problemu, zaplanować działania i systematycznie je realizować.
 

Podejście

Często wystarczy zmiana podejścia. Seks to zbliżenie dwojga ludzi, którym zależy. Ufają sobie, chcą tę chwilę spędzić razem. Jeśli wyjdziemy choć trochę poza sferę fizyczności, może okazać się, że to znacznie większe przeżycie w sferze uczuciowej. Podejście do seksu jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak wartości osobiste, doświadczenia życiowe, kultura i wielu innych. Warto mieć również świadomość, iż nasze podejście zmienia się w czasie. My się zmieniamy. Nasz Parter, czy Partnerka się zmienia (nawet jeśli to ta sama osoba).
 

Praktyka

Praktyka czyni mistrza. Wszyscy to wiemy. Z seksem jest podobnie. Szczególnie mając stałą Partnerkę / Partnera. Lepszy seks to lepsze zrozumienie swoich potrzeb, upodobań i możliwości. Tutaj nie chodzi o to, abym JA stał się lepszy, ale aby NAM seks sprawiał coraz więcej przyjemności. Wspólne dążenie do tego, aby doznania obojga były pełniejsze, spowoduje, iż siłą rzeczy jakość seksu i radość czerpana z niego przez nas będzie wyższa. Nie od razu Rzym zbudowano 🙂
 

Więcej seksu? Zapraszamy na wazektomię:)

Powyższa teza jest oczywiście nieco przewrotna i należy ją traktować z przymrużeniem oka. Choć badania przeprowadzone w USA pokazują, iż pary po wazektomii rzeczywiście notują wyższą częstotliwość zbliżeń i co ważne poziom satysfakcji z seksu się zwiększa. Jeśli macie już odpowiednią ilość dzieci? Marzy się Wam seks bez stresu związanego z ryzykiem niezaplanowanej ciąży. Pragniecie częstszych i lepszych doznań – zapraszamy na wazektomię 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (4 głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *