Laboratoria badające nasienie po wazektomii

Laboratoria badające nasienie po wazektomii

Badanie nasienia po wazektomii jest ostatnim etapem naszej drogi ku bezpiecznej i pewnej antykoncepcji. w niniejszym artykule postaramy się omówić wszystkie kwestie związane z tym tematem. Zapraszamy do lektury 🙂

 

Badanie nasienia jest niezwykle istotne

Ocena skuteczności zabiegu jest w zasadzie niemożliwa bez sprawdzenia meritum – czy w nasieniu znajdują się plemniki? A jeśli się znajdują, jaki jest ich stan. Od wyników badania uzależnione jest bowiem nasze dalsze postępowanie. Jeśli badanie wykazuje brak plemników, sytuacja jest jasna. Istnieją jednak rzadkie sytuacje, w których obecność plemników jest potwierdzona. Nie oznacza to jednak od razu, iż należy wykonać korektę wazektomii. W zdecydowanie większości sytuacji plemniki nie zostały jeszcze w całości wypłukane z organizmu Pacjenta.
 

Zaktualizowana lista laboratoriów

Wiele lat temu postanowiliśmy stworzyć bazową listę laboratoriów badających nasienie, która przez lata ulegała mniejszym lub większym modyfikacjom. W lutym 2023 roku dokonaliśmy pełnej weryfikacji wszystkich placówek pod kątem wykonywanej usługi. Aktualnie publikowana na podstronie lista przynajmniej na dzień dzisiejszy zawiera potwierdzone ośrodki, które wykonują badanie.

Istotna kwestia. Podana lista laboratoriów nie jest listą ośrodków, które rekomendujemy czy odpowiadamy za jakość świadczonych usług. Lista ma jedynie pomóc Pacjentom w znalezieniu ośrodka blisko ich miejsca zamieszkania.
 

Koszty badania nasienia

Ceny zabiegu zależą od lokalizacji, marki, zakresu. W ostatnich miesiącach wiele cen uległo zmianie (i stale ulega). W związku z tym nie publikujemy kosztów dla poszczególnych pozycji z listy. W celu uzyskania tego typu informacji, sugerujemy kontakt bezpośredni z konkretną placówką.
 

Kiedy wykonać badanie

Przypominamy, iż badanie po wazektomii powinno zostać wykonane dwukrotnie. Po 8 i 12 tygodniach od zabiegu. Warto również zadbać o odpowiednią ilość ejakulacji przed badaniem tak, aby wypłukać plemniki wcześniej przetransportowane.
 

Przesłanie wyników

Po uzyskaniu wyników powinny one być również przesłane do kliniki, która wykonała zabieg. W przypadku Centrum Planowania Rodziny adres mailowy podany jest w umowie.
 

Czy jest to pełna lista?

Czy opublikowana lista zawiera wszystkie laboratoria dostępne w Polsce? Zdecydowanie nie. Jeśli w miejscu zamieszkania Pacjenta znajduje się inne profesjonalne laboratorium badające nasienie, jak najbardziej można skorzystać z ich usług.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *