Okresowe badanie nasienia po wazektomi – czy warto?

test nasienia

Okresowe badanie nasienia po wazektomi – czy warto?

To pytanie często pojawia się w korespondencji z Pacjentami. Pojawiają się wątpliwości, czy po pewnym czasie płodność sama się nie przywróci? Czy, a jeśli tak, to jak często powinno badać się płodność po wazektomii.

W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kiedy badanie jest wymagane?

Badanie nasienia po wazektomii wymagane jest po 8 i 12 tygodniach od zabiegu. Ważna jest jeszcze jedna kwestia: pierwsze badanie powinniśmy wykonać po co najmniej 25 ejakulacjach tak, aby „wypłukać” plemniki wyprodukowane i przetransportowane jeszcze przed zabiegiem.

Po zabiegu produkcja plemników nie ustaje. Jednak z uwagi na zablokowanie nasieniowodów, nie są one już transportowane.

Kolejne badania z medycznego punktu widzenia

Z medycznego punktu widzenia, jeśli badania w 8 i 12 tygodniu dało wynik „zero”, nie ma potrzeby wykonywać kolejnych badań. Miejsca przecięcia się zabliźniły i solidnie zablokowały.

Kolejne badania z psychologicznego punktu widzenia

Z psychologicznego punktu widzenia bywa różnie. Większość Pacjentów nie odczuwa potrzeby kolejnych badań. Są jednak sytuacje, w których wykonanie stosunkowo przystępnego cenowo badania da nam święty spokój i pozwoli cieszyć się większą przyjemnością podczas zbliżeń.

Poniżej kilka takich przykładów:
– niepewność przeszkadza nam podczas stosunków
– powoduje spory stres i napięcie – „a co jeśli jednak…”
– Partnerka ma wątpliwości

W takich sytuacjach można wykonać kolejny test.

Badania nasienia we własnym domu

W chwili obecnej, aby przeprowadzić taki test, nie trzeba nawet jechać do laboratorium. Z doświadczeń widzimy, że w niektórych przypadkach może to być barierą. Taki test możemy wykonać w domowym zaciszu. Po zaopatrzeniu się w specjalny test nasienia.

Tego typu test można zamówić np. na stronie ZbadajNasienie.pl Jest to bardzo wygodne, ponieważ w zasadzie nie wychodząc z domu, możemy mieć wyniki w 10 minut od przeprowadzonej próby. To zdecydowanie dobre rozwiązanie również dla tych, którzy planują testy wykonywać cyklicznie.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (5 głosów, średnia: 4,40 z 5)
Loading...

Komentarze

Kod 12-09-2019 -Odpowiedz

Czy warto? Nie wiem. Zawsze wychodzi mi zero po wazektomii:) Ale szczerze, jacyś spokojniejsi byliśmy jak robiliśmy test w domu co pół roku. Niby wiadomo, że człowiek bezpieczny, ale sprawdzić chce.

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *