Wazektomia to nie temat tabu

Wazektomia to nie temat tabu

14-04-2023 /O wazektomii/ /Oczami pacjenta/

Antykoncepcja powoli przestaje być tematem tabu. „Powoli” jest tutaj kluczowe. Podobnie jest z samym tematem wazektomii. Jednak w wielu kręgach to nadal temat, którego się unika. Jest to niestety podstawowy błąd. Antykoncepcja to sprawa obojga Partnerów.

 

Rozmowa o wazektomii z Partnerką – obawy

Mężczyźni najczęściej nie chcą rozmawiać na temat wazektomii z Partnerką, ponieważ w ogóle nie lubią poruszać tego typu tematów (wg. nich trudnych). Niestety Drodzy Panowie. Paradoksalnie to najczęściej właśnie mężczyźni nie potrafią podjąć takiego tematu. W zasadzie trudno określić z jakiego powodu konkretnie. Jest za to wiele mniejszych. Często jest to kilka powodów na raz.
Najczęściej pojawiające się kwestie:

  • Partnerka może uznać mnie za mniej męskiego,
  • Partnerka może odebrać to jako chęć uprawiania seksu bez zobowiązań (niekoniecznie z Nią),
  • może to być jasny sygnał, że nie chcę mieć już z Nią dzieci,
  • Partnerka przekaże treść rozmowy koleżankom,
  • coś zostanie mi ucięte,
  • nie będę miał ochoty na seks.

Jak jest naprawdę?
Czasem trudno to przyznać, ale Kobiety najczęściej stąpają twardo po ziemi. Przynajmniej w porównaniu do mężczyzn. Szczególnie w kwestiach związanych z Rodziną. Ewentualne konsekwencje niechcianej ciąży głównie ponoszą właśnie One. Z tego powodu z pewnością sprawę potraktują z należytą powagą. Dodatkowo mężczyzna, który chce rozmawiać o sprawach antykoncepcji z pewnością jeszcze zyska w oczach swojej Wybranki, ponieważ jest to jasny sygnał, że dba o Całą Rodzinę. Warto również zauważyć, iż przy wazektomii niczego „nie ucinamy”, a w znakomitej większości przypadku seks jest znacznie lepszy.
 

Rozmowa o wazektomii z Partnerem – obawy

W przypadku Kobiet powody są najczęściej mniej błahe:

  • obawa przed reakcją Partnera na chęć ograniczenia Jego „męskości” (przynajmniej w Jego odczuciu),
  • aktualny porządek świata, w którym tylko Kobieta zajmuje się antykoncepcją, ponieważ „tak było zawsze”,
  • Mężczyzna obróci całą rozmowę w żart i będzie to jedynie strata czasu.

Jak jest naprawdę?
Zakładając, że mamy do czynienia z prawdziwym Mężczyzną, Głową Rodziny i Partnerem Życiowym, te problemy w ogóle nie powinny wystąpić. Mężczyzna dbający o swoją Partnerkę z pewnością będzie chciał rozmawiać o kwestii antykoncepcji.

W innym przypadku, należy zastanowić się, czy jest to naprawdę Partner na Całe Życie.

Oczywiście nie należy mylić posiadania innego zdania z brakiem chęci rozmowy. Jeśli, któreś z Was jest przeciwne tej czy innej formie antykoncepcji i posiada dobre argumenty (np. chciałoby w niedalekiej przyszłości jeszcze powiększyć Waszą Rodzinę) należy o tym rozmawiać i wspólnie wypracować ostateczny plan na przyszłość.
 

Antykoncepcja to wspólna sprawa

Pamiętajmy, jak większość spraw w Rodzinie, antykoncepcja to sprawa wspólna i jej forma również nie powinna być dyktowana jedynie przez zdanie jednego Partnera. Żyjemy w czasach, w których mamy możliwość wyboru. Powinniśmy go dokonać na podstawie własnych potrzeb, biorąc pod uwagę założoną Rodzinę.
 

Wazektomia to wspólna decyzja

Wazektomia wbrew pozorom nie jest to jedynie antykoncepcja dla mężczyzn. To antykoncepcja dla Rodziny. Pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich artykułów. Warto o tym pamiętać.
 

A może ten problem dotyczy właśnie Ciebie?

Zastanów się Drogi Czytelniku, czy ten problem czasem nie dotyczy właśnie Ciebie i Twojej Rodziny. Jeśli tak, nie czekaj, zastanów się, jak temu zaradzić… i działaj, zanim świat, los, zbieg okoliczności zrobią to za Ciebie…
 

Zobacz również wersję video

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (3 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *