Światowy Dzień Wazektomii to coroczny, ogólnoświatowe wydarzenie promujące trwałe metody antykoncepcji. Tym razem odbędzie się 17.11.2017 roku. My swoją cegiełkę dołożymy chwilę później – 05.12.2017.

Po raz kolejny bierzemy udział

Jak co roku Centrum Planowania Rodziny weźmie udział w tym doniosłym wydarzeniu. Jesteśmy zaszczyceni będąc częścią większej całości promującej tak bliskie nam wartości.

Jaki motyw przewodni w tym roku?

Promocja i edukacja w celu lepszego zrozumienia i zwiększenia zaangażowania mężczyzn z planowanie rodziny. Pokazania możliwości wyboru dla Nich i ich Rodzin. Rozpoczęcie dyskusji na temat odpowiedzialnego planowania Rodziny.

Jak zakończyły się poprzednie edycje?

Poprzednia edycja zakończyła się pełnym sukcesem. Zainteresowanie było znacznie większe niż początkowo przypuszczano. To cieszy, ponieważ temat wazektomii zaczyna docierać do mainstreamowych mediów. Nawet w Polsce. To pozwala sądzić, że kwestie antykoncepcji wreszcie zaczynają być ważnym tematem dla wszystkich.

Zapraszamy do obejrzenia zaproszenia na aktualną edycję w Meksyku.

Poprzednia edycja w Polsce miała dodatkową „atrakcję”. W ramach obchodów w klinice w Warszawie przeprowadziliśmy 10 bezpłatnych zabiegów wazektomii. Poniżej zapraszamy na relację z obchodów poprzedniego Dnia Wazektomii.

Bezpłatne zabiegi w Polsce

W tym roku również dołączamy do akcji wykonywania bezpłatnych zabiegów. Podobnie jak, w poprzednim roku wykonamy ich łącznie 10. Lista osób zakwalifikowanych do bezpłatnego zabiegu jest już niestety zamknięta.

Dodatkowej informacji w wersji polskiej i angielskiej

Będziemy się starali informować na bieżącą w miarę napływu nowych informacji dotyczących zarówno obchodów tego dnia w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy również na specjalną, polską stronę dotyczącą tego dnia: worldvasctomyday.pl oraz na oficjalną, anglojęzyczną wersję: worldvasectomyday.org

Podziel się: