Czy wiesz, że… 10 ciekawostek na temat wazektomii

czy wiesz że

Czy wiesz, że… 10 ciekawostek na temat wazektomii

06-07-2018 /O wazektomii/

Dla naszych Pacjentów prawdopodobnie część informacji będzie już znana. Jednak zarówno ich, jak i w szczególności osoby zainteresowane zabiegiem wazektomii, kilka faktów z tej dziedziny z pewnością zaskoczy.

1. Od 15 lat w Polsce

Temat wazektomii w Polsce dosyć niedawno stał się popularny. Niewiele osób jednak wie, że pierwsze zabiegi zostały wykonane już prawie 15 lat temu. Na marginesie, owe zabiegi były wówczas wykonywane zaledwie w dwóch ośrodkach. W tym w naszym:)

2. 500 000 wazektomi rocznie w USA

W Stanach Zjednoczonych zabieg wazektomii jest bardzo popularny. Rocznie wykonuje go aż 0,5 miliona mężczyzn.

3. Najtańsza metoda antykoncepcji

Jednorazowy wydatek 1999PLN może wydawać się duży, jednak okazuje się, że patrząc z perspektywy lat, wazektomia to jedna z najtańszych form antykoncepcji. Ze szczegółowymi wyliczeniami można zapoznać się tutaj.

4. Pierwsza wazektomia już w 1899

Zabieg wazektomii to wbrew pozorom nie jest sprawa nowa. Zabiegi wykonywano już pod koniec XIX wieku. Pierwsze zabiegi zostały wykonane w roku 1899. Eksperymentalnie wykonywano je nawet wcześniej – od 1785 roku.

5. Fenomen marcowych wazektomii

Zjawisko to występuje głównie w USA. Rok do roku w marcu odnotowuje się kilkukrotny wzrost wykonany zabiegów wazektomii. Powód jest bardzo ciekawy – po więcej informacji zapraszamy tutaj.

6. Po wazektomii nadal masz wytrysk

Wielu mężczyzn obawia się, że po wazektomii nie będą mieli już wytrysku (a część myśli nawet o braku erekcji). Pragniemy uspokoić. Jedyne co się zmienia to skład – brak plemników. Erekcja jest, wytrysk również. Często doznania są znacznie bardziej intensywne niż przed zabiegiem. Ale o tym w jednym z kolejnych punktów.

7. Bez skalpela i narkozy

Kolejny mit lub niedopowiedzenie to obawa przed ucięciem „czegoś”. Niczego nie ucinamy. Jest jeszcze ciekawiej – do zabiegu w ogóle nie używa się skalpela. Również narkoza nie jest potrzebna. Wystarczy drobne znieczulenie miejscowe wprowadzane specjalnym aparatem bezigłowym. Skóra za to jest zwyczajnie rozwarstwiana palcami operującego lekarza.

8. Lepszy i częstszy sex

Badania pokazują, że Pacjenci po wazektomii uprawiają więcej seksu i jest on lepszy. Ktoś może powiedzieć, że dotyczy to beztroskich osób samotnych. Nic bardziej mylnego. Badania przeprowadzone w USA dotyczyły osób posiadających Rodziny i uprawiających sex ze swoją Partnerką Życiową. Pełny artykuł na temat badania można znaleźć tutaj.

9. Lepsze stosunki Partnerskie

Wazektomia wpływa mocno na polepszenie relacji Partnerskich. Powodów jest wiele. Uznanie w oczach Partnerki. Świadomość wzięcia odpowiedzialności. Podjęcie wspólnej decyzji.

10. To tylko 15 minut

Wazektomia to nie skomplikowana operacja. To drobny mikrozabieg. Średni czas zabiegu wynosi nieco ponad 15 minut. Kwadrans i do do domu 🙂

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.