FAQ: Pytania czytelników dotyczące wazektomii. Część 2

FAQ: Pytania czytelników dotyczące wazektomii. Część 2

Po krótkiej przerwie wracamy do cyklu FAQ – najczęściej zadawanych pytań przez naszych Pacjentów. Mamy nadzieję, że odpowiedzi pomogą rozwiać wątpliwości większej grupie osób.

  

Jak można uzyskać dofinansowanie do zabiegu wazektomii?

Co do zasady zabieg wazektomii nie jest refundowany przez NFZ, także dofinansowania wprost niestety nie ma. Istnieje jednak kilka sposobów na obniżenie ceny zabiegu lub rozłożenie jej w czasie. Aktualnie dostępne mamy dwie opcje:
Promocja noclegowa – bezpłatny nocleg dla Pacjentów spoza Warszawy przyjeżdżających na zabieg do naszego głównego ośrodka – szczegóły: https://www.wazektomia.com/wazektomia-z-noclegiem.
Rozłożenie kosztu zabiegu na dogodne raty. Nawiązaliśmy współpracę z Santander Consumer Bank, dzięki której istnieje możliwość rozłożenia kosztu w czasie. Szczegóły: https://www.wazektomia.com/cennik-wazektomii.
  

 

Jakie szwy zakładane są podczas zabiegu?

Na skórę nie zakładamy absolutnie żadnych szwów. Nie jest to konieczne. Stosujemy delikatne rozwarstwienie skóry, aby dostać się „do środka” i wykonać zabieg. Po kilku dniach w zasadzie nie ma śladu po ingerencji.
 
Jeśli chodzi o nasieniowody, do zabiegu wazektomii używane są szwy chirurgiczne nierozpuszczalne, dające zwiększone bezpieczeństwo.

 

Czy po zabiegu mogę chodzić na siłownię?

Nie rekomendujemy od razu po zabiegu dużego obciążenia fizycznego. Jak przy każdym (nawet najmniejszym) zabiegu chirurgicznym wskazane jest lekkie oszczędzanie się. Warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami zarówno przed, jak i po zabiegu. Szczegóły dostępne są tutaj: https://www.wazektomia.com/zalecenia
  

 

Jakie środki przeciwbólowe mogę stosować po zabiegu?

Najczęściej środki przeciwbólowe w ogóle nie są potrzebne. Jeśli z jakichś powodów istnieje konieczność ich zastosowania należy stosować sprawdzone leki, które już wcześniej stosowaliśmy. Przeciwwskazań dla konkretnych produktów nie ma, o ile nie kolidują one z innymi zażywanymi lekami. Oczywiście jak zawsze przy środkach farmaceutycznych należy zachować zdrowy rozsądek i zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania.
  

 

Czy otrzymuję zwolnienie lekarskie na kilka dni po zabiegu?

Wazektomia jest na tyle mało inwazyjnym zabiegiem, iż nie wymaga zwolnienia lekarskiego. Następnego dnia można spokojnie iść do pracy.

 

Zachęcamy do zadawania pytań

Otrzymujemy sporo pytań. Na wszystkie staramy się indywidualnie odpowiedzieć. Jeśli pojawią się jeszcze jakieś nurtujące pytania, zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy wątpliwości.
  

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (jeszcze nie ma wyników)
Loading...

Komentarze

Janek 09-02-2021 -Odpowiedz

Czy NFZ może refundować zabieg?

Paweł 21-09-2022 -Odpowiedz

W najbliższych miesiącach mam zostać dawcą komórek macierzystych, czy mogę wykonać wazektomie czy są jakieś przeciwwskazania?

    Zostanie dawcą komórek macierzystych nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wazektomii.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *