FAQ: Pytania czytelników dotyczące wazektomii. Część 1

FAQ: Pytania czytelników dotyczące wazektomii. Część 1

Minęło już sporo czasu od kiedy publikowaliśmy często powtarzające się pytania naszych Pacjentów. Pytania, które nie wymagają całego artykułu, aby na nie odpowiedzieć. Padają jednak na tyle często, że warto na nie odpowiedzieć na blogu choćby w zbiorczej formie.

Poniżej zamieszczamy pierwszą część:

  

Czy chory na cukrzycę typu 1 może poddać się zabiegowi?

Jeśli Pacjent jest pod kontrolą lekarską, nie ma przeciwwskazania do zabiegu wazektomii. Kluczowa w tym wypadku jest kwestia dobrze kontrolowanej (wyrównanej) cukrzycy.


 

Czy jest szansa na zabiegi wazektomii w innych miastach?

Szanse oczywiście zawsze istnieją, jednak jeśli jesteśmy zdecydowani na wazektomię, nie ma sensu czekać. Warto przyjechać do jednego z naszych obecnych ośrodków. Wybór nowego ośrodka to zawsze długi proces. Bardzo zależy nam, aby miejsca, w których operujemy wazektomię spełniały najwyższe standardy. Weryfikacja tego niestety trwa. Aktualnie w dobie pandemii z oczywistych przyczyn tego typu działania zostały zawieszone.


 

Czy istnieje możliwość wykonania wazektomii w wieku 26 lat?

Tak, jak najbardziej. Pytanie o wiek pojawia się dosyć często. Część kwestii została poruszona w artykule pod adresem: https://wazektomiablog.com/wazektomia-w-mlodym-wieku/.

 

Jakie substancje używane są do znieczulenia?

Przy znieczuleniu miejscowym używana jest Lignocaina 2%. Wazektomia jest mikro-zabiegiem wymagającym jedynie znieczulenia miejscowego.
 

Jestem spoza Warszawy, czy polecacie jakiś nocleg?

Jeśli Pacjent spoza Warszawy przyjeżdża na zabieg do naszego głównego ośrodka, może skorzystać z promocji. W ramach niej oferujemy jeden bezpłatny nocleg w pobliskim hotelu. Szczegóły dostępne są tutaj: https://www.wazektomia.com/wazektomia-z-noclegiem


 

Masz pytania, nie bój się ich zadać

Chętnie odpowiadamy, na pytania zarówno z naszego formularza kontaktowego jak i pojawiające się w komentarzach do artykułów. Celem tego bloga jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat dostępnych metod antykoncepcji oraz odpowiedzialnego planowania Rodziny. Masz pytanie – po prostu je zadaj:)

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...

Komentarze

Paweł 14-02-2022 -Odpowiedz

Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu wazetkomii WBS? W sieci można odnaleźć informacje, że przeciwwskazaniem przy klasycznym zabiegu wazetkomii mogą być np.żylaki powróżka nasiennego etc, ale nie widzę żadnych takich informacji przy metodzie WBS.

    Szanowny Panie, Żylaki powrózka nasiennego mogą być przeciwwskazaniem do wykonania wazektomii niezależnie od metody jaką zostanie zabieg wykonany. z poważaniem Wazektomia.com

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *