Jak się przygotować do zabiegu? Co robić w dniu zabiegu i do siedmiu dni po?

Wazektomia przed i po zabiegu

Jak się przygotować do zabiegu? Co robić w dniu zabiegu i do siedmiu dni po?

Zaplanować podróż, czasami jest to 600 km. a nawet podróż samolotem. Dobrze przyjechać 15 min przed planowanym czasem. Należy być ogólnie zdrowym. Zalecamy wykonanie „małego fryzjera”. W jakim miejscu? U nasady penisa, po lewej i prawej stronie . Zabrać ze sobą bardziej obcisłe slipy(nie tzw. bokserki).

Czy należy przyjechać z asystą?

Nie jest to wymagane. Przy metodzie WBS (Wazektomia Bez Skalpela) pacjent nie jest usypiany. Po zabiegu może sam wracać samochodem do domu. Partnerka jest zawsze mile widziana.

Czy nie należy jeść pić 5-6 godzin przed zabiegiem?

Nie ma takich wymagań ponieważ, nasz Pacjent nie jest usypiany, ale o znieczuleniu w dalszej części pytań. Można przed zabiegiem zjeść każdy posiłek.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie jest bolesny, mimo znieczulenia miejscowego. Znieczulamy specjalnym aparatem Meda Jet. Środek znieczulający podawany jest bezpośrednio przez skórę (bez nakłuwania) pod ciśnieniem. Nie stosujemy żadnych wstrzyknięć w okolice jąder. Czasami pacjent pyta czy już operujemy? Znieczulenie działa do 50 minut po zabiegu. Bez większych obaw możemy kontynuować podróż do domu, bez stosowania dodatkowych środków znieczulających.

Czy takie znieczulenie jest bezpieczne?

Tak jest to najbardziej bezpieczne znieczulenie jakie stosujemy w całym postępowaniu zabiegowym. Gdybyśmy porównali to do znieczulenia tzw. nasiękowego, kiedy należy użyć igły i strzykawki, to na takie jedno znieczulenie należałoby zużyć ok. 15 ml środka znieczulającego. Przy tym znieczuleniu używamy jedynie 1,2 ml środka znieczulającego i to obustronnie. W czasie tych ośmiu lat nie mieliśmy ani jednego powikłania w czasie wykonywania wazektomii.

Jak wygląda sam zabieg?

Stosujemy technikę „bez skalpela”. Powierzchnia skóry, po odkażeniu jest rozwarstwiana specjalnym narzędziem przypominającym zwykły pean. Po uwidocznieniu nasieniowodu , część nasieniowodu jest wycinana , a na końce nasieniowodów zakładane szwy chirurgiczne. Po zakończeniu zabiegu na skórę nie są zakładane żadne szwy chirurgiczne, wiec nie ma konieczności ich zdejmowania po powrocie do domu.

Czy są zakładane szwy na skórę.

Przy technice (WBS-wazektomia bez skalpela) nie zakładamy szwów na skórę, nie ma takiej potrzeby, po trzech dniach, praktycznie nie ma śladu po zabiegu.

Jak długo trwa taki zabieg?

Od warunków anatomicznych zależy długość zabiegu. Średnio od 15 do 30 minut. Praktycznie to po 30 minutach możemy wypić szampana, filiżankę kawy…lub. mile porozmawiać o innych sprawach.

Jak mam się zachować w dniu po zabiegu?

Zachować w dalszym ciągu duży stopień świadomości w skali Howkinsa, na poziomie chociaż 200-540, czyli na poziomie odwagi, miłości i radości. Należy nosić bardziej obcisłe slipki, żeby „brylanty” nie dyndały się w bokserkach, po to by stale czuć się komfortowo. Po przyjeździe do domu, należy wziąć prysznic, zdjąć opatrunek założony w trakcie zabiegu, nie zakładać żadnych opatrunków i to są wszystkie starania medyczne. Oczywiście należy przyjąć zaproszenie ze strony Partnerki, jeżeli zaproponuje,  teatr, kino lub specjalną kolacje z szampanem.

Czy mogę stosować środki przeciwbólowe?

Można jak najbardziej. Czasami przepisujemy receptę na środek przeciwbólowy, ale bardzo rzadko są wykupywane. Najczęściej w apteczce domowej są jakieś tabletki przeciwbólowe.

Jak wygląda aktywność po zabiegu i trzy dni po?

Bezpośrednio po zabiegu można prowadzić samochód nie ma żadnych przeciwwskazań. Od dnia następnego nie zalecamy specjalnego oszczędzania się. Oczywiście ciężki wysiłek w pracy czy trening sportowy (np.: długotrwała jazda na rowerze, tenis)nie jest zalecany przez te kilka dni. Dotychczas nie stosowaliśmy żadnych zwolnień lekarskich nie było takiej potrzeby. Gdy mija doba kontaktujemy się wzajemnie rozmawiając o tym, jak minęła pierwsza doba po zabiegu wazektomii.

Jak z seksem i antykoncepcją?

Zalecamy delikatny celibat przez pierwszy tydzień., ale pacjenci i tak stosują takie zachowania które im odpowiadają. Po siedmiu dniach nie wtrącamy się do prowadzonej aktywności fizycznej i seksualnej. Przez okres 2 cykli zalecamy antykoncepcję jak przed zabiegiem. Nasz zanotowany rekord to 25 ejakulacji w ciągu pięciu dni od wykonanej wazektomii. Absolutny rekord.

Kiedy mam wykonać badanie morfologii nasienia po zabiegu?

Prosimy o wykonanie takiego badania po 8  i 12 tygodniach od czasu zabiegu. Małe plastikowe naczyńko dajemy Pacjentowi po zabiegu. Bobrze jest wrzucić do przeglądarki hasło „laboratorium, badanie nasienia” i wykonać telefon z zapytaniem czy na pewno takie badanie jest wykonywane w tym konkretnym laboratorium. Najczęściej laboratorium nie jest powiadamiane o tym że zależy nam na prostym badaniu polegającym na stwierdzeniu obecności plemników w nasieniu. Niektórzy pacjenci mówią, że jest to stan po wazektomii i wówczas laboratorium wykonuje uproszczone badanie a nie takie jak np.: przy niepłodności. Jeszcze w tym roku zamieścimy mapkę z adresami laboratoriów które wykonują badania morfologii nasienia na terenie całego Kraju. Badanie to wykonujemy dlatego, żeby zbadać skuteczność tej metody antykoncepcji.

Co będzie gdy w badaniu nasienia będą jeszcze plemniki w ilości wskazującej na drożność któregoś z nasieniowodów?

To bardzo interesujące pytanie. Pierwsze badanie jest wykonywane w 8 tygodniu od dnia zabiegu. W opisie może się zdarzyć że jest podana ilość plemników nie przekraczająca 1 miliona, ale w opisie brak jest żywych plemników. Jest to wynik bardzo dobry, czy też oczekiwany. Wówczas wykonujemy drugie badanie w 12 tygodniu od dnia zabiegu. Najczęściej w drugim badaniu nie stwierdza się żadnych plemników. Od tego momentu antykoncepcja jest 100%-owa. Raz na 250 zabiegów może wystąpić taka sytuacja, że jest np.: 6 mln plemników i drugie badanie to potwierdza. Zapraszamy pacjenta na wykonanie krekty i ponowne badania muszą pokazać ZERO plemników w ejakulacie. Założenie jakie przyjęliśmy od początku, to liczba plemników w ejakulacie powinna wynosić ZERO. Jest to najbardziej rygorystyczne wymaganie w Europie i USA.

Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji?

Czasami może wystąpić niewielki obrzęk, zasinienie, pobolewanie, krwiak. Niekiedy występuje niewielkie sączenie się z okolicy rozwarstwienia skóry, wówczas to miejsce należy przemyć wodą utlenioną. W przypadku konieczności zbadania danego powikłania, zapraszamy naszego Pacjenta do gabinetu, celem ustalenia dalszego postępowania, natomiast w przypadku znacznej odległości polecamy konsultację u swojego zaprzyjaźnionego chirurga, urologa lub lekarza rodzinnego. Największym?! powikłaniem jakie mogłoby się zdarzyć to ciąża po wazektomii.

Co wówczas należałoby wykonać?

 • Wykonać badanie morfologii nasienia na obecność plemników.
 • Po urodzeniu u dziecka wykonać badania genetyczne
 • Wykonać delikatny wywiad, kto może być jeszcze potencjalnym ojcem przyszłego dziecka????
 • Czasami po latach może to być miła niespodzianka (myślę o nowym potomku)

Rekanalizacja , czy może u mnie wystąpić np.: po 7 latach?

Nie ma takiej możliwości. W chirurgii jest tak, że jeśli ma się coś wydarzyć –  mowa o tym  powikłaniu-to wydarza się w ciągu siedmiu dni po zabiegu., a nie po miesiącach czy latach. Kolagen czyli tkanka łączna praktycznie jest odtworzona po trzeciej dobie. Dlatego badanie nasienia na obecność plemników powyżej 8 tygodnia wyjaśnia skuteczność tej metody w 9 tygodniu jak i w 9 roku od licząc od daty wykonania wazektomii.

Gdzie mogę wykonać zalecane badania takie jak: mofrol. Wr. Habs i Mocz b.o.? oraz kontrolne badanie nasienia? Kto za nie płaci?

Takie badania najlepiej wykonać w miejscu zamieszkania w swoim zaprzyjaźnionym laboratorium. Czasami dobrze jest poprosić o takie skierowanie swojego Lekarza Rodzinnego, wówczas takie badanie jest bezpłatne. W innym przypadku płacimy sami. Czyli są to dodatkowe niewielkie koszty, ok. 40 zł.

Kto płaci za zabieg?

Niestety są to koszty Pacjenta. Honorarium można zabrać ze sobą lub wpłacić na podane konto. W niektórych krajach europejskich za zabieg płaci PARTNERKA. Dlaczego taki miły zwyczaj? Dlatego że Partnerka docenia odwagę i poświęcenie swojego Partnera, a na wieczór po zabiegu zaprasza Go na uroczysta kolację. W Irlandii wystarczy pójść do lekarza rodzinnego uciąć sobie miłą pogawędkę i poprosić o skierowanie do szpitala, gdzie zabieg wazektomii wykonywany jest bez żadnych kosztów. Co kraj to obyczaj….

Dalsze pytania???

Systematycznie odpowiemy na kolejne pytania, jakie pojawią się w najbliższym czasie!!

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Komentarze

Mateusz 15-11-2011 -Odpowiedz

Czy uczulenie na paracetamol jest przeciwwskazaniem do zabiegu ?

  Adriano 03-05-2012 -Odpowiedz

  kastarzynkaaCześć dziewczyny!Słuchajcie możecie być orbuzone ale ja mam 21 lat- jedno dziecko 3 roczku i nie chcę mieć już nigdy dzieci! jestem tego pewna na 100%. Jestem pewna, że zdecyduję się na ten zabieg tylko ciężko z kasą- jestem samotną matką.Myślę o tym zabiegu ponieważ zaszłam w ciąże bardzo szybko i przeszłam przez katorgii po prostu z wszystkimi, z rodziną, ze sobą. Do tej pory mam depresję poporodową choć minęło już kupe czasu i wiem, że kolejne dziecko dobiłoby mnie totalnie. Przez to, że nie mam z kim zostawić dziecka nie mam pracy, mam depresję i dziecko gdzie ja sama jeszcze dzieckiem jestem. Nie jestem skłonna do poświęceń, nie nawidzę swojego wyglądu po porodzie, nie akceptuje siebie i ogf3lnie zastanwiam się nad oddaniem dziecka bo niestety nie czuje sie dobrze w roli matki. Dziecko było nieplanowane mimo bardzo dobrego (rzekomo) zabezpieczenia. Pozostaje mi sterylizacja. Nie obchodzi mnie, że kiedyś poznam faceta, ktf3ry bedzie chciała miec dziecko. Musi zaakceptowac ze ja dziei nie chce miec! Nie rozumiem kobiet,ktf3re rodzą dzieci bo ich facet chce lub ..ich drugie dziecko się domaga- dla mnie jest to głupota- samemu trzeba czuć potrzebe. Wiem, że wiele kobiet mnie potępi za tą wiadomość ale niestety chcę być szczera. Urodziłam dziecko i nie czuje sie z tym dobrze a minelo juz tyle czasu.Widocznie nie nadaje sie do tego i widze ze krzywdze wszystkich wokol. Nie mnie jednak rodzine pewnie cała stracę jeśli zdecyduje sie na oddanie. Nie wiem, może to objaw depresji ale chyba nie.I niech nikt nie pisze: trzebabylo wczesniej myslec bo myslalam!!!! używaliśmy prezerwatywy i brałam reguilarnie tabletki antykoncepcyjne i mimo to jestem w ciązy! nigdy w zyicu nie kochałam się bez niczego!

   Eleanor 12-06-2012 -Odpowiedz

   bukaja mam 3. nie znoszę tego stresu, że mogę mieć 4, a ja nie byłabym w stanie usunąć. Od 8 lat nie pracuję zawodowo bo opiekuję się dziećmi, mam już dość bycia matką teresą , chcę zrobić coś dla siebie i nie wariować co miesiąc. Myślę, że to bardzo możliwe, że kiedyś będę chciała mieć jeszcze jedno, ale bez przesady, pustki nie będzie. A jeśli by się coś złego przydarzyło tym co mam (tfu tfu) to szczerze mówiąc żyć by mi się dłużej nie chciało. Poproszę o namiary na jakąś klinikę

   Do Sadhana mam uprzejmą prosbę o nieużywanie okreslenia STERYLIZACJA, przeglądarki na całym świecie mylą to okreslenie robiąc kolejne zamieszanie. Wazektomia to zablokowanie nasieniowdów u mężczyzn, a salpingektomia to zablokownaie jajowodów u kobiet, obie metody to metody planowania rodziny , czyli antykoncepcji. Pozdrawiam E.Siwik

   Pani Adriano Niezwykle ciekawy i pouczjacy okres w Pani życiu. To co Pani pisze o streylizacji to dotyczy tzw. SALPINGEKTOMII , czyli podwiazanie jajowdów u kobiet. Takie zabiegi będa wykonywane w Wraszawie, jest to kwestia jednego miesiaca. Pozdrawiam, wszystko bedzie dobrze! E.Siwik

   Paola 14-06-2012 -Odpowiedz

   Byłam pewną że chce tego zabiegu, choć mam dopiero jedno, małe dziecko. Ból porodu odebrał mi całą chęć na resztę potomstwa. Ale czytając wpisy, zaczęłam się zastanawiać. Może za parę lat znów zechcę mieć maleństwo w domu? A skoro się zastanawiam, to chyba jeszcze nie czas na zabieg, nie? Tylko ten strach przed kolejna wpadka jest okropny. Hormonów nie mogę, a całą reszta i tak nie daje 100 procentowej gwarancji..

Szanowny Mateuszu Uczulenie na paracetamol nie jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu wazektomii. W czasie zabiegu nie podajemy żadnych pochodnych paracetamolu. Pozdrowienia ES

bardzo ciekawe, dzieki

  Nyie 03-05-2012 -Odpowiedz

  Witam, Mam 28 lat i czwarte dziecko w drodze z początkiem tej ciąży pytałam swojego ginekologa o jakiekolwiek informację na temat podwiązania i dowiedziałam się, że w Polsce jest to zabieg zabroniony. Poinformował mnie jedynie, że można wykonać zabieg tylko operacyjnie, a w naszym kraju aby ubiegać się o zgodę sądową musiałabym dostarczyć dokumenty, iż poprzednie potomstwo urodziło się z wadami na które ja nie maiałabym wpływu. POPROSTU PIERDOŁY Nasz problem polega na niedostatku finansowym, więc siłą rzeczy jak mam zapewnić im godną przyszłość, a żadna metoda antykoncepcji w naszym wypadku nie skutkuje. Wiem, że jeżeli poprawi nam się sytuacja materialna i mieszkaniowa, bo zaczyna robić się ciasno (63m) to chętnie stworzylibyśmy dom dla dzieci które już są na świecie i go nie mają. A jeśli teraz nie otrzymamy w tym kierunku konkretnej pomocy to za parę lat nasze kochane Państwo odbierze mi moje własne dzieci bo zapewne znowu ich przybędzie, a sytuacja materialna może się nie poprawić. Proszę o jakiekolwiek bliższe informacje na ten temat. Pozdrawiam

   Do Nyie Faktycznie to sa PIERDOŁY. Do antykonecpcji nie jest potrzebne żadna zgoda sądu- są wyjątki gdy osoba dorosła pozostaje pod opeką innej osoby z powodu wad genetycznych, uszkodzenia okoołoporodowego, mamy już taki casus gdzie sąd wydał pozwolenie o wykonanie takiego zabiegu, pacjent jest już po zabiegu- jako że chodzi o metodę antykoncepcji czyli u kobiet SALPINGEKTOMII- za miesiąc będzie etaka możliwość w Polsce. Serdecznosci wiosenne. E.Siwik

   Ronald 14-06-2012 -Odpowiedz

   Mam 26 lat. Obecnie spodziewam się 2 dziecka. Mój pierwszy synek ma 4 lata drugi w drodze. Wiem, że to bedzie synek bo miałam robione amiopunkcje bo dziecko ma wodniaka karku. Chciałam wiedziec czy będzie chore genetycznie i kazałam odrazu zobic badania dna czy to chłopak czy dziewczynka. Nie chce przechodzić kolejny raz tych stresów czy kolejne dziecko bedzie zdrowe. Nie życze nikomu takich emocji. Dlatego poważnie myśle o podwiązaniu jajowodów

   Ważna aktualizacja: Salpingotomia jest już dostępna w Polsce. Szczegóły na salpingotomia.com

Jan 16-01-2012 -Odpowiedz

Gdzie mogę znaleźć listę laboratoriów, które badają obecność plemników?

AS 18-01-2012 -Odpowiedz

Poddałem się zabiegowi ponad 3 lata temu zabieg przeprowadzony perfekcyjnie Po przybyciu do kliniki miła rozmowa kilka papierków rozebrałem się od pasa w doł ległem na stole. Miła rozmowa przez cały zabieg podanie znieczulenia uczucie jakby komar udryzł. Po 45min od wejścia wychodziłem. Kupiłem w aptece panadol połknołem 2, kupiłem książkę i do domu Tydzień celibatu Po miesiącu badanie nasienia i 0 Po 3 miesiącach kolejne i 0 Po roku nadal 0

AS 18-01-2012 -Odpowiedz

A jeszcze co do badan krwi i moczu po co za nie płacić wystarczy zgłosić się do stacji HDK oddac 2 razy krew i mamy wszystkie badania za darmochę a dodatkowo dobry uczynek i ulgę w podatku.

Dotyczy Finansownia Wazektomii. Tego typu zapytania otrzymujemy dość często. W pierwszych dniach marca br. ukażą się na naszej stronie dane dotyczące możliwosci rozłożenia płatności za wazektomię na dowolna ilośc rak maks. do 36. Czyli po 40-50 zł miesięcznie. Firma Finasowa to ŻAGIEL. Formalności będą bardzo uproszczone. Nie zawsze jestesmy w stanie wydać sumę 1800 zł, zamiast 50 zł. W razie problmów z logowaniem się do Systemu Finnasowego, piszcie do siwikm@wazektomia.com. Matuesz Siwik Z pozdrowineiami Eugeniusz Siwik

Idzie wiosna ,bedzie więcej słońca radości i optywizmu więc i więcej komentarzy. W lutym br. wysłano 11 000 reprintów- czyli odość dokładnych informacji na temat wazektomii sygnowanych przez poważane Wydawnictwo "Gabinet Prywatny"- do lekarzy ginekologów gdzie najczęściej idziemy po informacje dotyczace antykoncepcji, często jest to współna wizyta, partnera i partnerki. ...Jeden z moich pacjentów który przyjechał z własną Żoną na wizyte w sprawie wazektomii, opowiadał mi zdarznie z gabinetu lekarskiego- Kilece- u swoje Pani GFinegolog. Kiedy wpsomnieli ze rozważają wykonanie wazektomi u męża, to Pani Dr z przestrachu prawie uciekła z gabinetu....Waspmniany Pacjent i Jego Żona wyjasnili Pani Doktór, ze ta metoda antykoncepcji nie jest zabroniona i karalna i dlatego wybieraja się do Warszawy na zabieg. Każdy z lekarzy Ginekologów otrzymał taki materiał na adres gabinetowy lub domowy. Można by spodziewać sie tego , że od tej chwili lekarz będzie rzetelnie inforował o tej metodzie antykonceocji jaką jest wazektomii i nie bedzie mylił streylizacji z wazektomią. ... Jeżeli sma nie umie tego robić, to powie... prosze sprawdzieć w internecie gdzie w nasyzm Kraju jest wykonywna wazektomia. I to wystarczy, ponieważ nasi pacjenci w 99% trafiaja do nas ze stroiny intrenetowej.www.wazektomia.com ... Inny przykład sprzed kilku dni od naszego pacjenta Adama z LUblina. Żona kilka miesięcy temu miała wykonane trzecie Cięcie Cesarskie. Prosiła lekarza prowadzacego o podwiazanie jajowodów, czyli wykonanie salpigectomii, tym bardziej że sam twirdził , że i przestrzegał, żeby nie zachodizął w czwarta ciążę, ze wzgledu na niebezpieczeństwo utraty ciazy i zagrozenia własnego życia.. Panie doktorze w takim razie prosze o podwiązanie mi jajowodów w trakcie trzeciego cieceia Cesarskiego... O co to to, nie! Jest to zabronione i karalne , jedynie to co usłyszała.. No trudno. odpowiedizął, to mąąz zrobi wazektomię.... To też jest zabronione, usłyszała w odpowiedzi....Wazektomii jako metody antykoncepcji nikt w pOlsce nikomu nie zabraniał i nie karał.... Adam jest juz po wazektomii...Co można temu LEkarzowi zarzucić. Włściwie nic,-na codzień jest to niezwykle sympatyczny Lekarz- oprócz niewiedzy, wprowadzania pecjentki w błąd, braku rzetelnej informacji i gdyby wspomniana pacjentka zaszła w IV ciażę i miała powikania, to w innym Kraju nie wykaraskałby sie z odszkodowań jakie przyzane byłyby przez sąd. Z życzeniami sukcesów dla wszystkich Pacjentów, którzy żyją bardziej szczęsliwie w swoich Rodzinach, ich Żony nie trują sie hormonami więc są zdrowsze, wraca libido....i powoli wraca wiosna Z zyczeniami jak najszybszej wiosny DR Eugeniusz Siwik PS. Po najbliższej niedzieli na stronie wazektomia.com ukaże sie w całości wspomnaiany reprint, gdzie praktycznie zawarte są najbardziej potrzedatne informacje i dla Lekarzy i dla Pacjentów

Czy jest możliwość abym otrzymał odpowiedzi na powyższe swoje pytania?? Sądziłem, że tutaj mogę na to liczyć....

Czy mógłby KTOŚ mi odpowiedzieć na moje pytania? Sądziłem, że temu ta strona służy.

  Radek 16-03-2012 -Odpowiedz

  @krzysztof, na jakie pytania bo ja nie widzę żadnych pytań zadanych przez Ciebie.

adam 04-03-2012 -Odpowiedz

czy moge wiedziec jaka jest cała cena zabiegu?

  Micky 03-05-2012 -Odpowiedz

  Poddałem się wazektomii prawie dwadzieścia lat temu i nigdy tego kroku nie żałowaliśmy To był świetny pomysł! Zdjąłem z partnerki strach przed niepożądaną ciążą i odpowiedzialnośc za antykoncepcję. Żadne wahnięcia w cyklu nie stały się przyczyną stresujących wyczekiwań, przez co pożycie stało się szczęśliwsze i bardziej spontaniczne, a moje pomysły łóżkowe chętniej przez partnerkę akceptowane, bez względu na czas i miejsce. A ponieważ nie znoszę prezerwatyw, moje potrzeby bardzo bliskiego kontaktu zostały w pełni zaspokojone. Jednym słowem po zabiegu bardzo się do siebie zbliżyliśmy. Miłe Panie! Jeśli jesteście w sytuacji rodzinnej typu wszystkie dzieci w domu, a w wieku jeszcze długiej atrakcyjności i możliwości seksualnych, to usilnie namawiajcie (a jak to robic nie trzeba Was przecież uczyć) swoich partnerów do poddaniu się zabiegowi sterylizacji. Trochę to kosztuje, ale koszty zwrócą się w postaci oszczędności na środkach antykoncepcyjnych, natomiast komfort jaki zyskacie jest bezcenny! Daję słowo, że nie ma ŻADNYCH przykrych konsekwencji dla mężczyzny, wszystko jest tak jak było (wytrysk, erekcja, itd.), może tylko świadomośc, że teraz strzela się ślepymi nabojami powoduję zwiększenie się popędu seksualnego. Zróbmy to dla nas i naszych kochaneczek!

   Podpisujemy się pod tym całym sercem. Jedna drobna uwaga: wazektomia to nie sterylizacja, a metoda antykoncepcji blokująca nasieniowody.

  Aktualna cena to 1999PLN

Komentarz: MargolkaWitam,Mam 28 lat i czwarte dzeicko w drodze z początkiem tej ciąży pytałam swojego ginekologa o jakiekolwiekinformację na temat podwiązania i dowiedziałam się, że w Polsce jest to zabieg zabroniony .Poinformował mnie jedynie, że można wykonać zabieg tylko operacyjnie, a w naszym kraju aby ubiegać się o zgodę sądową musiałabym dostarczyć dokumenty, iż poprzednie potomstwo urodziło się z wadami na ktf3re ja nie maiałabym wpływu.POPROSTU PIERDOŁYNasz problem polega na niedostatku finansowym, więc siłą rzeczy jak mam zapewnić im godną przyszłość, a żadna metoda antykoncepcji w naszym wypadku nie skutkuje.Wiem, że jeżeli poprawi nam się sytuacja materialna i mieszkaniowa, bo zaczyna robić się ciasno (63m)to chętnie stworzylibyśmy dom dla dzieci ktf3re już są na świecie i go nie mają. A jeśli teraz nie otrzymamy w tym kierunku konkretnej pomocy to za parę lat nasze kochane Państwo odbierze mi moje własne dzieci bo zapewne znowu ich przybędzie, a sytuacja materialna może się nie poprawić.Proszę ojakiekolwiek bliższe informacje na ten temat Pozdrawiam Komentarz: Upłynie jeszcze wiele wody Wisle, zanim 140 000 lekarzy pzrestanie oszukiwać, lub inaczej mówiąc przekazyważ nieprawdę. Kłamstwo powtarzane 100 razy staje sie prawdą. W obecnych czsach nie trzeba kłąmać 100 razy , wystarczy 10. Te wszystkie zasady sa dokałdnie wyjaśnione na stronie www.wazektomia.com. Podawanie wiadomości że potrzebne jest do tego badanie genetyczne , jest naduzyciem polskiego prawa i jako takie jest karalne, pacjenta nie mozna oszukiwać. Kochani 1. Do wykonania wazektomii jest potrzebne jedynei Wasza decyzja. 2. Wykonanie podstawowych nbadań takich jak: morfologoia i antygen hbs. Kochani Upłynie jeszcze wiele wody Wisle, zanim 140 000 lekarzy pzrestanie oszukiwać, lub inaczej rzecz biorąc kłąmać nieumyślnie. Pozdrawiam wiosennie i czekam na odpwoiedź. PS. Mamy już pierwsze bardzo optymistyczne wieści polegajace na tym , ze lekarze takich specjalnosci jak ginekolodzy, urolodzy, lekarze lodzinni mówią swoim pacjentom: tak jeżeli nie chcecie mieć więcej dzieci to rozważcie metodę wazektomii... Dalsze potepowanie jest proste wystarczy kliknąć na wazektomia i wszystkie dane ogólne i naukowe mozna pzreczytać na polskich stronach. Ci pierwsi lekarze mówiący o wazektomii to zapewne Ambasadorzy nowych czasó Planowania Rodziny. Dr Eugeniusz Siwik

Do NYIE Osobiście dziekuję za niezwykle ciekawy komentarz, Gratulacje z 4 Dzieciaków. Niestety, a moze stety każde życie- Egzystencja u danego człowieka jest inna i stąd ecyzje u każdego sa inne. Po zabiegach wazektomii mamy Rodziny które mają 6 dzieci... i w czasie spotkania wszyscy sie z tego bardzo cieszymy. Sukcesów dla całęj Rodziny E.Siwik

Niezwykle ciekawa wypowiedź. E.Siwik

  Sadhana 12-06-2012 -Odpowiedz

  Witam. Mam 35 lat. Od 14 lat biorę tabletki anty. Mam 2 dorastających dzieci. Oboje z mężem podjęliśmy decyzję, że nie chcemy mieć więcej dzieci. Chodzę od lekarza do lekarza i proszę o pomoc. Mam już dość. Teraz proponują mi spirale hormonalną. Ileż można ? Ostatni lekarz kazał natychmiast odstawić mi tabletki, ponieważ grozi mi udar mózgu.

  Casandra 14-06-2012 -Odpowiedz

  Witam wszystkich :) Ja właśnie mam możliwość zrobienia takiego zabiegu bo obecnie nie mieszkam w Polsce i tu jest to legalne a nawet za darmo:) Mam 28lat i jedno dziecko (ośmio letnie) od dwóch lat się zastanawiam nad sterylizacją nie wiem czy to dobry pomysł ale ogólnie nie mam dużego wyboru! tabletek brać nie mogę:(a spiralkę założyłam na 5lat szczerze jestem nie zadowolona bo mam ją już 3lata i nie mam w ogóle miesiączek i jakoś to bardzo żle na Mnie wpływa :(pozdrawiam

Witam, Czy w momencie potwierdzenie w drugim badaniu ZERA plemnikow po zabiegu Wazektomii, nie ma mozliwosci aby choc jeden pojawil sie kiedys ? Zabieg wykonany u doktora :) Serdecznie pozdrawiam, Sebastian

  Jeżeli po wykonanej wazektomii, wykonamy badanie nasienia po 8 tygodniach na tzw. obecność plemników w nasieniu, to poziom żywych plemników ma wynosić ZERO. Przy kolejnej kontroli, która wynika czasami ze zwykłej ciekawości może się znaleźć jakiś martwy plemnik, wypłukany z zakamarków prostaty i ductus ejaculatorius. Ale z takim plemnikiem żadna kobieta na świecie nie zaszła w ciążę. W naszej jedenastoletniej praktyce nie mieliśmy takiego przypadku

Urszula 10-09-2013 -Odpowiedz

witam, chciałam się dowiedzieć czy po wazektomii nie powstają zmiany hormonalne, nikt o tym nie pisze, ale mi się wydaje że mogą się powstawać i tego się najbardziej boję - że można zacząć świrować przez hormony. dziękuję za odpowiedz

  Co do ewentualnych zmian hormonalnych mogących wystąpić po zabiegu wazektomii odsyłam do Raportu, Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, który ukazał się w 2013r. W Raporcie tym przeanalizowano 2000 prac naukowych. począwszy od 1949roku. Można go znaleźć na www.wazektomia.com gdzie zamieściłem treść książki o wazektomii. Trzeba pamiętać , że w miarę upływu lat, organizm się starzeje. Wraz z upływem lat dochodzą powoli nowe jednostki chorobowe, a wówczas dość łatwo jest powiązać występującą dolegliwość lub chorobę z wazektomią, co jest w sumie nieporozumieniem. Proszę się nie obawiać nie będzie tzw. "świrowania". Z pozdrowieniami Dr E.Siwik

szotorek 10-04-2014 -Odpowiedz

jak jest cena zabiegu

Szanowny Panie Marku Proszę wybaczyć, że nie wysłałem chociaż pozdrowień. Dopiero teraz rozpoczynam pracę z BLOGIEM, i tym samym szerszą rozmowę z Pacjentami. Korespondencje prowadzę na co dzień odpowiadając na e-maile, przed zabiegiem jak i po. Mam nadzieję, że nadal czuje się Pan b. dobrze. Teraz jesteśmy w nowej siedzibie, również na Wilanowie, przy ul. Kazachskiej 5. Z pozdrowieniami E.Siwik

Tadeusz 20-07-2014 -Odpowiedz

Witam Serdecznie. Pan Doktor na pewno będzie mnie długo pamiętał. Chyba tak zestresowanego i wystraszonego pacjenta jak ja nie ma się na co dzień. Jak się potem okazało obawy oraz stres nie miał żadnego uzasadnienia. Zero bólu, to co pisze Pan Doktor na swojej stronie to 100% prawda. Zabieg był wykonany 17-07-2014 w Zielonej Górze. Samą decyzję rozpatrywałem ok 2 lat. Przeczytałem chyba wszystko w internecie co znalazłem, rozmawiałem z lekarzem ginekologiem mojej żony, oraz z kolegą który jest już 2 lata po zabiegu. Wiadomo że każdy jest inny i inaczej przechodzi różne zabiegi. Ja dziś jestem trzecią dobę po zabiegu i mogę powiedzieć tylko tyle : Panowie nie ma się na prawdę czego bać . Dziś jedyne co jeszcze odczuwam to bardzo lekkie podciąganie po prawej stronie podbrzusza oraz minimalnie większą wrażliwość na dotyk jąder. Nie są to żadne duże dolegliwości. Po prostu zabieg był ingerencją w organizm i coś tam zawsze się czuje. Chodź przez tydzień Pan doktor zaleca celibat a ja posłusznie wykonam wszystkie zalecenia, to stwierdzam że na dzień dzisiejszy jestem w stanie bez żadnego kłopotu współżyć z moją żoną. Ranki są już dawno zagojone i wygląda na to że wszystko jest na dobrej drodze, aby wreszcie za niedługi czas(po badaniach nasienia na obecność kijanek) pozbyć się z domu znienawidzonych prezerwatyw. Mam nadzieję że żadne powikłania się nie objawią a te maleńkie dolegliwości bardzo szybo ustąpią. Panowie odwagi, złapcie się za jaja i zamiast truć wasze partnerki tabletkami zapraszam do Pana Doktora SIWIKA. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości polecam filmik pewnego Pana z Gdyni tu link: https://www.youtube.com/watch?v=9qayO3DNXMY Ten film mnie przekonał. I dziś polecam wszystkim. Bardzo Serdecznie Pozdrawiam Pana Doktora oraz cały zespół.

Marek 09-09-2014 -Odpowiedz

Wzzektomia w Berlinie (4 lata temu). Super. Nic to nie boli, stoi tak samo:-) A strachu nie ma.Poprzednie metody antykoncepcji to szczęśliwa trójka dzieci;-), a więc nie bać się tylko ruszać na zabieg

Walery 06-11-2015 -Odpowiedz

W anglii wazektomia jest za darmo. Porozmawiałem tylko z moim lekarzem rodzinnym i dzisiaj po 3 tygodniach jestem już po zabiegu. Dwójka dzieci wystarcza mi w zupełności. Czuję tylko pewien dyskomfort ale jestem tylko kilka godzin po zabiegu. mam nadzieję że jutro będzie lepiej.

  Gratulujemy wyboru! Być może w Polsce również kiedyś doczekamy się refundacji wazektomii :) Serdeczne pozdrowienia

Aśka 17-06-2016 -Odpowiedz

Warto wiedzieć, jak się to tego przygotować. Chociaż każdy lekarz powinien o tym poinformować przed zabiegiem.

  Pełna zgoda, ale lepiej na spokojnie w domu całość sobie przeanalizować :)

Karol 26-09-2017 -Odpowiedz

Przede wszystkim przyjść z dobrym nastawieniem. Resztę da się załatwić nawet w gabinecie. Nawet spodnie kupowałem w poleconym obok centrum handlowym bo oczywiście przyjechałem w ciasnych :D

Janusz 15-01-2018 -Odpowiedz

Byłem, potwierdzam - nie ma czego się bać :)

Pawel 18-01-2018 -Odpowiedz

Witam serdecznie jestem już prawie na 100% przekonany że chciałbym dokonać tego zabiegu jak u pana wyżej również 3 dzieci wystarczy czy mogę prosić o pełen koszt oraz możliwośćci obniżenia jego wartości oraz wszystkich standardowych informacji udzielanych przed zabieguem.

Adrian 14-02-2018 -Odpowiedz

Czy badanie krwi i antygen hbs można zrobić 6 dni przed zabiegiem?

Sylwia 01-10-2018 -Odpowiedz

Czy wazektomia daje 100 procent antykoncepcji? Czy trzeba ja co pare lat powtarzac ??? Czy jest bezpieczna dla mężczyzny? Czy jest mozliwosc , że po zabiegu , będą problemy z erekcją? Czy wazektomia jest odwracalna? Jak tak to Jaki jest koszt.

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *