Rozwarstwienie skóry przy wazektomii

Rozwarstwienie skóry przy wazektomii

Przy pierwszej rozmowie, jeszcze przed wazektomią, Pacjenci często są zdziwieni kwestą rozwarstwienia skóry. Wielu przyznaje, że nie wiedzieli w ogóle o takiej możliwości. Tymczasem jest to najlepsza metoda „dotarcia do środka” przy tym mikro-zabiegu. W dzisiejszym artykule bardziej szczegółowo omówimy tę technikę oraz jej zalety.

 

Na czym polega rozwarstwienie skóry

Wbrew pozorom, skóra nie w każdym miejscu ma tę samą charakterystykę. W interesującym na z punktu wazektomii miejscu, możliwe jest wykonanie tzw. rozwarstwienia, czyli uzyskania dostępu do wewnątrz bez konieczności wykonywania żadnych nacięć.
 

Bez skalpela

Nie używamy skalpela. Nie ma takiej potrzeby. Po nacięciu skóra regenerowałaby się znacznie dłużej. Nie wspominając o większej szansie na infekcje inne niepożądane skutki.
 

Bez szwów

Rozwarstwienie to na tyle mało inwazyjna metoda, że szwy nie są potrzebne. Skóra sama się zregeneruje po kilku dniach. Dodatkowo szwy w tym miejscu mogłyby przeszkadzać Pacjentowi. Po zabiegu zakładamy niewielki opatrunek, który w domu należy zdjąć.

Metoda bez szwów oznacza również, że nie trzeba przyjeżdżać drugi raz na ich zdjęcie. Przy rozwarstwieniu wszelkie „prace przy zabiegu” kończą się po wyjściu z gabinetu po wazektomii.
 

Bez bólu

Nacięcie skalpelem może być bolesne. Podobnie jak późniejsza rekonwalescencja. W przypadku rozwarstwienia takich problemów po prostu nie ma. Skóra bardzo szybko się regeneruje. Często Pacjenci mają trudność ze zlokalizowaniem miejsca rozwarstwienia już następnego dnia.
 

Bez śladu

Przy metodach „skalpelowych” częstym problemem są blizny. W tym wypadku trudno zlokalizować samo miejsce ingerencji, nie wspominając już o bliznach 😊
 

Możliwe jedno rozwarstwienie zamiast dwóch

W przeważającej części przypadków, o ile pozwala na to anatomia Pacjenta, wykonujemy jedno rozwarstwienie w celu uzyskania dostępu do obu nasieniowodów.
 

Wybór metody przy wazektomii jest istotny

Metodę wazektomii w Centrum Planowania Rodziny doskonalimy od prawie 19 lat. Wiele lat doświadczenia przy zabiegach pozwoliło nam wybrać optymalne rozwiązania zarówno pod kątem komfortu Pacjenta, jak i skuteczności metody. Nie tylko w kwestii samego rozwarstwienia, ale całego zabiegu.

Podziel się:
Nie zainteresowało mnieWarte rozwinięciaDobreBardzo dobreNic dodać nic ująć (13 głosów, średnia: 3,69 z 5)
Loading...

Dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *